Zawisza pamiętał o Janie Pawle II

1 maja 2011r. miała miejsce beatyfikacja Ojca Świętego Jana Pawła II.
W drugą rocznicę tego wydarzenia zaprezentowaliśmy naszą sektorówkę z wizerunkiem Papieża – Polaka. Prezentacja miała miejsce w godzinach południowych na skarpie nad Al. Jana Pawła II na wysokości wiaduktu (ul Wojaka Polskiego).
W ten sposób oddaliśmy po raz kolejny hołd najwybitniejszemu Synowi Narodu Polskiego. Nasza uroczystość zgromadziła zarówno kibiców Zawiszy, jak i sympatyków naszego klubu oraz bydgoszczan którzy w trakcie spaceru odwiedzili to miejsce. Podczas prezentacji sektorówki z wizerunkiem Papieża, odtworzonych zostało szereg fragmentów homilii i przemówień Jana Pawła II, wygłoszonych w trakcie jego pielgrzymek do Polski, a nawiązujących do tak ważnych tematów jak, Wolność, Ojczyzna i Patriotyzm.
Kolejny raz jako kibice Zawiszy daliśmy wyraz naszej pamięci o Korolu Wojtyle – Papieżu, Wielkim Polaku – patriocie i Honorowym Obywatelu Bydgoszczy.
Była to już druga prezentacja naszej sektorówki w tym miejscu, przypominamy, że w ubiegłym roku zakończyła ją interwencja policji, w trakcie której zatrzymano naszych kolegów, a sektorówka z wizerunkiem Papieża trafiła do policyjnego aresztu. Akcja „mundurowych” odbiła się szerokim echem w kraju. W mediach i na portalach internetowych pojawiło się szereg opinii krytykujących postawę policji, określając ją jednoznacznie jako nadgorliwą, bezmyślną, wręcz głupią. W trakcie dzisiejszego wydarzenia zaprezentowaliśmy zdjęcia z ubiegłorocznego „Aresztowania Papieża”
W tym miejscu chcielibyśmy szczególnie podziękować za dzisiejszą obecność osobom, które w ubiegłym roku protestowały pod komisariatem policji na bydgoskich Wyżynach,przeciwko działaniom policji i żądając zwrotu sektorówki.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/b16eb43814_1.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/19345a50b2_2.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/e11dd9bc51_3.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/7e05678ffc_4.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/b4e3bcf0fc_5.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/596c8f6628_6.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/60a3a102fe_7.JPG[/img]

video:

źródło/zdjęcia: ZawiszaFans.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments