Zawisza Bydgoszcz – Miedź Legnica 24.03.2013

Obie ekipy zaprezentowały tego dnia oprawy. Udająca się na to spotkanie Miedź ma małą awanturę na trasie z Zagłębiem Lubin, które wybierało się na ten sam mecz by wspomóc braci z Zawiszy. Sam mecz pełen był „wymian uprzejmości”.

Kibice Zawiszy przygotowali na swojej trybunie oprawę składającą się z kawałków folii.

Goście przywieźli ze sobą sektorówkę z transem „Skazani na Miedź” odpalając do tego kilka rac.
Mimo otrzymanej puli 500 biletów Miedziance nie udaje się wykorzystać wszystkich wejściówek. Docierają pod stadion czterema autokarami,busem oraz prywatnymi samochodami. Ogólnie zameldowało się 325 osób w tym 22 Śląsk i 23 Promień Żary. Jedna osoba zostaje powinięta za próbę wniesienia pirotechniki.

Na ogólnodostępnych forach kibicowskich jest mowa o zatrzymaniach w związku z zajściem przed meczem. Jak tylko pojawią się oficjalne stanowiska aktualizujemy raport.

Zawisza Bydgoszcz:

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/98276c4583_6.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/89d245afe7_7.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/1c40f0cdf4_8.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/23dc70cea0_9.JPG[/img]

Miedź Legnica:

Oficjalna relacja:
Na sektorze w Bydgoszczy melduje się 325 osób , w tym 22 Śląsk Wrocław i 24 Promień Żary. Od samej Legnicy jedziemy z wahadłem.Na jednym z postojów dochodzi do dosyć przypadkowego starcia. Zagłębie ( jak się określili 90 osób w tym 60 biorących udział w wymianie ciosów ) jadące tego dnia wspomóc Zawiszę wjeżdza kilkoma autami na CPN na którym aktualnie mamy postój. Po wjechaniu kilku lubińskich fur od nas zdecydowana reakcja, Zaglebie widzac to zaczyna manewrowac po cpnie nie zwarzając na nic przy okzji taranując własne auta i kibica Miedzi. Po wycofaniu sie na wylot stacji i dojechaniu kilku fur wysypuja sie … Od nas reaguje ok 50-60 osób i dochodzi do starcia. Sporo osób o tym że Zagłębie wybiło się z aut dowiaduje się już po całej akcji, gdyż wszystko przysłaniał jeden z autokarów. Wynik potyczki nie rozstrzygnięty przez tych co zawsze ( ze strony lubinków kilka osób ląduje na ziemi ) Psiarnia wjeżdża i zaczyna się gazowanie przy czym 3 osoby od nas obrywają dosyć konkretnie , do tego psy łapią jednego chłopaka z Lubina , którego odbijamy i odwozimy do Bydgoszczy. Cała akcja spontaniczna z obu stron , wszystko przy wąsach. Co do samego meczu … na płocie wieszamy 3 flagi ( Stara Wiara, MKS Miedź , Miedzianka oraz dwie flagi po jednej Śląska i Promienia ) oraz dwa transparenty jeden związany z wypadkiem fanatyków gdańskiej Lechii drugi z pozdrowieniami do więzienia. Pod koniec 1 połowy rozwijamy sektorówkę i wieszamy transparent na płocie z napisem ,,Skazani na Miedź” przy czym odpalamy kilka rac oraz trochę achtungów. Przed meczem ochrona zawija jedną osobę od nas za próbę wniesienia pirotechniki. Trzeba przyznać że tego dnia Zawisza prezentuje dobry doping . To tyle na temat meczu. Droga powrotna bez przygód z bardzo dużą ilością psiarni.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/0b2bd83582_1.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/a056df3904_2.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/ac4efc933c_3.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/ad2b789b7a_4.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/422b98871f_10.JPG[/img]

zdjęcia: ZawiszaFans.pl

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments