Zatrzymania po Śląskim Klasyku

Pięć osób zostało zatrzymanych po derbowym meczu Górnika Zabrze z GKS-em Katowice. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z odpaleniem rac przez kibiców „GieKSy”.

Derbowy mecz przyjaźni pomiędzy zaprzyjaźnionymi ze sobą ekipami Górnika i GKS-u oglądało 21 tysięcy widzów. Na wyjazd do Zabrza wybrało się 2535 kibiców gości w tym 191 fanów Banika Ostrawa. Kibice GKS Katowice na początku chcieli zamówić pociąg specjalny, ale ostatecznie skończyło się na transporcie kołowym. Do Zabrza podróżowali autokarami i samochodami prywatnymi.

Każdy z Gieksiarzy pojawił się na sektorze w żółtej koszulce. Grupa Ultras GieKSa zaprezentowała oprawę złożoną z tzw. Machejek, sektorówki „Klasyk” oraz dużej ilość pirotechniki.

Dla kibiców był mecz przyjaźni, a dla mundurowych mecz podwyższonego ryzyka. Policja zatrzymała w sumie pięć osób. Dwie zostały ujęte za atak na policjantów na dworcu Ruda Śląska – Chebzie, kolejne za wnoszenie pirotechniki na stadion i niepodporządkowanie się poleceniom wydawanym przez służby zabezpieczające imprezę masową. Jeden z kibiców jest podejrzany o ukrycie plecaka z 265 racami w stadionowych toaletach.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments