Zatrzymania po meczu w Kielcach

W minioną sobotę w Kielcach odbył się ciekawy mecz, po prawie 20 latach odbyło się spotkanie na linii Kielce – Radom z udziałem kibiców obu zespołów. Pod koniec spotkania, po racowisku kibiców gości i powędrowaniu paru świeczek w stronę sektorów gospodarzy pod sektorem gości dochodzi do starcia obu ekip. Wjazd psów kończy krótką lecz dynamiczną wymianę zdań. Więcej o wydarzeniach, które miały miejsce podczas tego meczu pisaliśmy TUTAJ.

Po spotkaniu siedem osób trafiło w ręce kieleckich policjantów. Trzech mężczyzn odpowiedziało już w trybie przyspieszonym przed sądem, wobec pozostałej czwórki zastosowano policyjny dozór.

 

Jak informują lokalne media:

Trzech mężczyzn – dwóch kielczan i jeden mieszkaniec Radomia – odpowiedziało za wykroczenie.

Polegało ono na uniemożliwieniu identyfikacji osób odpalających materiały pirotechniczne na imprezie masowej. Sąd zastosował wobec nich grzywny w wysokości dwóch tysięcy złotych, dwuletnie zakazy stadionowe, muszą ponieść też koszty postępowania sądowego – wylicza mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Pozostała czwórka kibiców z Radomia jest podejrzana o posiadanie wyrobów pirotechnicznych, rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami i czynny udział w zbiegowisku.

Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór połączony z zakazem przebywania na imprezach masowych oraz poręczenia majątkowe – uzupełnia Perkowska-Kiepas.

Ponadto przy jednym z kielczan znaleziono pięć gramów amfetaminy. Za posiadanie narkotyków mężczyzna odpowie w osobnym postępowaniu.

 

zobacz również galerię:

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments