Zapowiedź 45 numeru TMK+

„TO MY KIBICE +” nr 3 (45) jesień 2014

OD 25 WRZEŚNIA W SPRZEDAŻY!

W NUMERZE POLECAMY:
– 15 REPORTAŻY
z meczów w europejskich pucharach oraz lig rosyjskiej, serbskiej, czeskiej, słowackiej, węgierskiej i hiszpańskiej! CSKA-Spartak, Slavia-Hajduk, Sparta-Banik, Opava-Sigma, Vojvodina-Zvezda i wiele innych!
UKRAINA CHULIGAŃSKA – obszerny artykuł, a w nim ranking ekip „sportowych”, wszystkie umawiane walki i inne ciekawostki.
Ultras Gallipoli 1987 – wywiad z jedną z ekip włoskich.
Jove Elx – wywiad z hiszpańską ekipą, kibicami Elche CF.
Almeria Ultras Story – historia jednej z hiszpańskich ekip.
– Reportaż z krainy fiordów, czyli mecze Rosenborga Trondheim.
Orthodox Brothers, czyli historia zgody Crvenej Zvezdy z Olimpiakosem.
Problemy Ferencvarosu – bojkot meczów na nowym stadionie i represje, które dotknęły fanatyków.
La Doce – prawdziwa historia – część VII.
– Galeria klimatycznych fotek z Hiszpanii, Włoch, Bułgarii, Turcji i Skandynawii

UKRAINA:
„Ilość różnego rodzaju akcji Dnipro jest wręcz porażająca. Chłopaki byli naprawdę bardzo aktywni. Podniesienie poziomu wśród młodzieży z jednej strony i brak doświadczenia starszyzny z drugiej, choć mówiąc szczerze, jest to coś, co występuje u większości ekip.

Kilka wydarzeń z udziałem Dnipro trzeba szczególnie podkreślić. Trzyminutowa, wygrana walka z Czechami (Sparta), 14 x 14. Całkiem niezła walka z „Pretorian Guard” + „Army Legion” (CSKA Kijów), zwycięstwo tych drugich; ze „Smielczakami” + „Szutnikami” (Lokomotiv Moskwa), 23 x 23, ok. 5 min, zwycięstwo Dnipro, „Company” + „Mol. Unity” (Rostów + Taganrog), 21×21, 5 min, zwycięstwo Dnipro. Walka z „West Band” (Rostów nad Donem), 14 x 14, 1 minuta, wygrana. Był też wyjazd do Florencji i zadyma z miejscowymi. Dobrze, że pomimo użycia różnego rodzaju sprzętu, obeszło się bez poważniejszych ran (a akcja ta z pewnością wejdzie do historii). Było też wykrojenie z flag Estończyków z Nomme Kalju, „Kretów” (Szachtar), „Arsów” (Arsenał) i Połtawy.”

FERENCVAROS:
„Trzeba też wspomnieć o wyjeździe do Rijeki, gdzie wybierała się spora grupa bez kart kibica. Nie mogli oni kupić biletów w Budapeszcie, za to mieli obietnicę chorwackiego klubu, że wejściówki będą na miejscu. Jednak wszystkie dodatkowe bilety wykupił… prezes Kubatov, który ponadto wymógł na działaczach Rijeki zablokowanie sprzedaży tych wejściówek, które nie zeszły w przedsprzedaży w Budapeszcie… Słynna ochrona z „Fradi Security” też była w Chorwacji obecna i przekazywała węgierskich kibiców za byle co policji! (…)
(…) Sprawy wokół Ferencvarosu zaczynają wyglądać surrealistycznie. 31 sierpnia na meczu derbowym MTK-FTC rozgrywanym na stadionie Kispestu (z powodu przebudowy stadionu MTK) w sektorze gości pojawiło się tylko 400 piknikowych kibiców Fradich, obowiązkowo wyposażonych w karty kibica. Dla porównania zazwyczaj na tym sektorze na derbach zasiadało 2,3, a czasem i 4 tysiące fanów Zielonych! Firma ochroniarska została sponsorem… nowej grupy fanów, totalnie nieznanej, nikt nie wie, skąd wzięto te wynalazki.”

68 PEŁNOKOLOROWYCH STRON!

W prenumeracie i jednorazowej sprzedaży wysyłkowej najlepsza cena – 7,5 zł! Szczegóły na www.tomykibice.pl w zakładce Prenumerata!

„To My Kibice Plus” – przegląd europejskiej sceny kibicowskiej w Twoich rękach! Teraz dużo obszerniejszy!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments