Zapadła decyzja w sprawie Lechii Gdańsk

Wojewoda Pomorski pan Ryszard Stachurski umorzył postępowanie administracyjne wszczęte po meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice, który odbył się 7 grudnia 2014 roku na stadionie PGE Arena w Gdańsku.

W związku z tym miło nam poinformować, że na pierwszym meczu rundy wiosennej z Wisłą Kraków (13 lutego o godz. 20.30) trybuny PGE ARENY będą otwarte dla kibiców. Oczywiście z jednoczesnym uwzględnieniem kar nałożonych na Klubu wcześniej przez Komisję Ligi Ekstraklasy.

Poniżej podajemy pełną treść komunikatu biura prasowego Wojewody Pomorskiego w sprawie Lechii Gdańsk.

„Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski umorzył postępowanie administracyjne wszczęte po meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice, który odbył się 7 grudnia 2014 roku na stadionie PGE Arena w Gdańsku. Po złożonych pisemnie przez władze Lechii Gdańsk deklaracjach Wojewoda zdecydował, że nie skorzysta z uprawnień, jakie daje mu ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych.

Jeszcze w grudniu 2014 roku w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego z władzami klubu, w tym z nowo wybranym Prezesem Adamem Mandziarą. Wojewoda zasugerował wówczas rozwiązania, które w jego ocenie mogą przyczynić się do poprawy poziomu bezpieczeństwa podczas meczów Lechii. Spotkanie przebiegało w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Efektem rozmów było pismo władz Lechii Gdańsk, które 20 stycznia br. trafiło na biurko Wojewody Pomorskiego.

Klub zobowiązuje się w nim do podjęcia szeregu działań, które w przyszłości pomogą zapobiegać łamaniu przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sugestie Wojewody, na które przystał klub, mają przyczynić się m.in. do poprawy skuteczności pracy służb porządkowych.

Lechia Gdańsk będzie dążyła do stworzenia własnej służby klubowej spełniającej wszystkie wymogi ustawowe dot. służb informacyjnych i porządkowych. Klub poinformował również, że w lutym ogłosi postępowanie konkursowe i wybierze firmę, której powierzone zostanie zabezpieczenie meczów gdańskiej drużyny na PGE Arenie.

Dodatkowo w lutym Lechia Gdańsk zorganizuje nabór oraz szkolenie operatorów monitoringu, które ma poprawić dotychczasowe standardy pracy. Władze Lechii pisemnie zobowiązały się również do wprowadzenia zmian w regulaminie imprez masowych, których organizatorem będzie gdański klub. Zaostrzone mają zostać wymogi dotyczące tzw. „sektorówek”.

Podejmując decyzję o umorzeniu postępowania Wojewoda Pomorski wziął pod uwagę również fakt, że klub Lechia Gdańsk, za zaistniałe wydarzenia, został już ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy karą finansową. Sankcjami objęto również kibiców, którzy 7 grudnia ub. roku przebywali w sektorach, w których odpalono materiały pirotechniczne.

Dodatkowo Komisja Ligi wydała zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców w czterech meczach wyjazdowych Lechii Gdańsk, rozgrywanych w ramach T- Mobile Ekstraklasy.”

Relacje z meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice możecie zobaczyć TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments