Superpuchar Europy z kibicami 25 sierpnia 2020

Na 24 września zaplanowano mecz o Superpuchar Europy. UEFA podjęła decyzję, że na mecz w Budapeszcie wejdą kibice. W meczu o Superpuchar Europy zmierzą się drużyny Bayernu Monachium i Sevilli. „Die Roten” wygrali rozgrywki Ligi Mistrzów, z kolei ekipa z Andaluzji triumfowała w Lidze Europy. Trybuny Puskas Areny będą mogły zapełnić się w 30 procentach. Oznacza to, że pojedynek na żywo zobaczy około 20 tysięcy fanów.

Choć to ważne, by pokazać, że piłka nożna nie zatrzyma się w tych trudnych czasach, bez kibiców mecze straciły nieco ze swego charakteru. Chcemy wykorzystać Superpuchar jako pilotaż i zacząć na nowo wpuszczać kibiców na trybuny – oznajmił szef UEFA Aleksander Ceferin.

Ściśle współpracujemy z Federacją Węgier i jej rządem, aby wdrożyć środki zapewniające zdrowie wszystkim obecnym i uczestniczącym w zaplanowanym meczu. Nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa ludzi – dodał działacz.

UEFA jednocześnie podtrzymała swoją decyzję z lipca tego roku. Wówczas ustalono, że wszystkie spotkania rozgrywane pod jej egidą będą się odbywać bez udziału publiczności. Mecz o Superpuchar stanowi wyjątek od tej reguły.