Słów kilka o Superlidze 19 kwietnia 2021

Informacja o powołaniu do życia rozgrywek Superligi szerokim echem odbiła się w świecie futbolu. Zdecydowany sprzeciw wobec nowego tworu zdążyły już wyrazić między innymi środowiska kibicowskie. Sceptycznie do tego projektu odnoszą się także ludzie związani z futbolem z Garym Nevillem czy Lukasem Podolskim na czele. Do grona zadeklarowanych przeciwników powstania Superligi dołączył także legendarny szkoleniowiec Manchesteru United, Alex Ferguson.

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwanaście klubów z Realem Madryt na czele poinformowało o stworzeniu tzw. Superligi, która miałaby zrzeszać najmocniejsze i jednocześnie najbogatsze kluby piłkarskie w Europie. Pomysł ten zyskał jednak bardzo wielu przeciwników, którzy podkreślają, że jest to jedynie efekt zachłanności możnych świata futbolu, którzy chcieliby zarabiać na futbolu jeszcze większe pieniądze.

W rozgrywkach Superligi docelowo ma wziąć udział 20 zespołów. Pierwsza faza zakłada rywalizację w dwóch 10-zespołowych grupach. Po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansowałyby do ćwierćfinałów, a te z miejsc 4-5 zmierzyłyby się w repasażach. Start pierwszej edycji zaplanowano na sierpień tego roku, finał miałby się natomiast odbyć w maju 2022 roku.

Zdecydowana większość kibiców jest przeciwko nadchodzącej rewolucji i ewentualnym podziałom. Dziś przed stadionem „The Reds” rozwieszono wymowne transparenty.

Kibice Tottenhamu otwarcie mówią o zdradzie władz klubu. W podobnym tonie wypowiedzieli się także fani Manchesteru City. Poszli oni krok dalej i zapowiedzieli, że będą współpracować z każdą grupą kibiców na świecie w walce z powstającą Superligą.

Leeds United – Liverpool FC 19.04.2021

Na protest przeciwko inicjatywie zdecydowali się również zawodnicy Leeds United. Wszyscy pojawili się na rozgrzewce w specjalnych koszulkach.

 

Atlético Madryt: