Slovan Bratysława – Spartak Trnava 03.03.2019 6 marca 2019

Kibice z Bratysławy ostatni mecz na Tehelnym polu rozegrali 10 lat temu, 25 listopada 2009. Od tego czasu Slovan Bratysława zagrał ponad 200 razy na nielubianym przez kibiców stadionie Pasienky. Co prawda obiekty dzieli zaledwie 300 metrów, a zdecydowaną większość meczów na jego boisku gospodarze wygrali, ale to zdecydowanie nie dom. Na tyle, że klub liczy każdy dzień rozłąki ze swoim historycznym obiektem. Przypomnijmy, że stary obiekt na Tehelnym polu został zamknięty z końcem 2009 roku, ale sprawa budowy następcy długo tkwiła w martwym punkcie. Dopiero w 2013 zaczęła się rozbiórka, a właściwa budowa nastąpiła dopiero w 2016.

Nadszedł długo wyczekiwany dzień przez kibiców, mecz ze Spartakiem Trnava przyciągnął na otwarcie stadionu ponad 22 tysiące kibiców. Grupa Ultras Slovan Pressburg zadbała o odpowiednią otoczkę meczu, pojawiło się sporo opraw, do których odpalono bardzo dużo pirotechniki. Gospodarze tego dnia mogli liczyć na polskie wsparcie w postaci kibiców Ruchu Chorzów i Wisły Kraków. Niestety mecz odbył się bez kibiców gości, ponieważ nie otrzymali wystarczającej ilości biletów postanowili nie organizować wyjazdu.

 

Wisła Nowa Huta:
Wisła Nowa Huta melduję się w Bratysławie w 25 osób. Na trasie trafione jedno autko korony Kielce. szybki oklep i korona ratuje się ucieczka. Ave WNH !!! 

 

Niebieskie Katowice:
(…) Od razu po meczu grupa samochodowa w 9 osób wyruszyła do Bratysławy na derby Slovan-Spartak Trnava. Na miejscu zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni pierwsza klasa za co wielkie podziękowania dla naszych Słowackich przyjaciół! Sam mecz na pewno byłby lepszy gdyby zawitali na nim kibice gości ale mimo wszystko Slovan stanął na wysokości zadania i zaprezentował się tak jak na derby przystało, przede wszystkim ze sporą ilością piro! 

 

Niebieskie Żory:

 

Wisła Kraków (FC Jaworzno):