Kibice Broendby protestują przeciwko Red Bullowi 23 stycznia 2020

Red Bull ma już kluby piłkarskie w czterech krajach. Nie wykluczone, że do tego grona dołączy kolejny. Austriacki koncern jest zainteresowany przejęciem duńskiego Brondby IF. Kibice klubu protestują.

Pomimo korzyści finansowych płynących z nawiązania współpracy z Red Bullem, kibice protestują przeciwko temu rozwiązaniu. Nie chcą bowiem zmiany nazwy i barw klubowych.

„Red Bull oznacza wszystko, czego nienawidzimy i wszystko, o co walczyliśmy, aby nigdy nie nastąpiło. Jeśli Red Bull zaangażuje się w Broendby IF, nie będziemy mogli dalej identyfikować się z klubem jako aktywni fani” – napisali kibice w oświadczeniu opublikowanym przez „Copenhagen Post”.

„W Salzburgu i Lipsku możemy zobaczyć jak mężczyźni z Austrii przekształcili kluby piłkarskie w czysty biznes. Zmienili logo, barwy, nazwy stadionów… wszystko! Nigdy nie pozwolimy, aby to samo stało się z naszym klubem” – czytamy dalej.

Pod stadionem Broendby kibice rozwiesili wymowne transparenty. Na tę chwilę nie wiadomo, jaką decyzję ostatecznie podejmie klub i czy rozmowy z austriackim koncernem zostaną sfinalizowane.

„Bankructwo lepsze od Red Bulla!”