Borussia Dortmund apeluje do kibiców 10 maja 2021

Klub z Dortmundu zaapelował do swoich kibiców o pozostanie w domu i nie jechanie na mecz finałowy Pucharu Niemiec, który w najbliższy czwartek odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Rywalem BVB będzie RB Lipsk.

 

Treść apelu:

Przed finałem Pucharu DFB w czwartek (13 maja) przeciwko Lipskowi w Berlinie, Borussia Dortmund zwróciła się do kibiców z pilną prośbą: Prosimy o powstrzymanie się od podróży do Berlina i gromadzenia się, aby zobaczyć mecz razem lub z okazji zdobycia pucharu.

Chociaż zawsze cieszyliśmy się z waszego wielkiego wsparcia w Berlinie w ostatnich latach, żałujemy, że musimy się bez Was obejść na tegorocznym finale pucharu; Czy to z Dortmundu, czy z Berlina i okolic: proszę pozostać w domu, Twoje zdrowie jest na pierwszym planie.

Nie będzie możliwości oglądania meczu w Berlinie. Lokalna gastronomia będzie zamknięta. Nie będzie również możliwości przebywania w hotelach. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem o ochronie koronawirusa w Berlinie obowiązują zarówno ograniczenia w kontaktach, jak i godzina policyjna, z których oba najprawdopodobniej nie zostaną zniesione do finału. Berlińska policja już konsekwentnie egzekwowała rozporządzenie o ochronie przed koronawami już podczas finału w 2020 roku. Tego też można się spodziewać w tym roku.

Po finale zespół poleci bezpośrednio do Frankfurtu w piątek (14 maja), aby przygotować się do meczu Bundesligi na FSV Mainz 05 w następną niedzielę w ramach zaostrzonych środków antykoronowych DFL. Drużyna wróci do Dortmundu dopiero po meczu w Moguncji, ale musi natychmiast przenieść się do hotelu jako zamknięta grupa.

Wraz z wyjazdem do Berlina rozpoczyna się zamówiona przez DFL kwarantanna, dzięki czemu nie będzie możliwości skontaktowania się z zawodnikami, zdobycia autografów czy zrobienia sobie selfie. Dotyczy to wszystkich miejsc, w których przebywa drużyna, takich jak stadion, hotel, lotnisko i poligon.

Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i kibiców jest również najwyższym priorytetem podczas finału pucharu. Nawet jeśli nie ma na świecie nic, co wolelibyśmy robić, niż świętować z Tobą na Borsigplatz, niestety w Dortmundzie nie może się odbyć żadne świętowanie w przypadku zdobycia pucharu.

Prosimy o przestrzeganie obowiązującego rozporządzenia o ochronie przed wyładowaniami koronowymi i unikanie tłumów. Dziękujemy za zrozumienie.

źródło: bvb.de