Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 16.02.2019

Ponad trzy tysiące kibiców obejrzało z perspektywy trybun sobotni mecz w Sosnowcu. Gospodarze na to spotkanie zorganizowali specjalny pochód przez miasto. Na meczu oprócz standardowego oflagowania został wywieszony transparent dla Ś.P. Małysza.

Sosnowiec był dla Arkowców pierwszym punktem na wyjazdowej mapie, gdzie mogli się udać po 9 miesiącach zakazu wyjazdowego. Tego dnia w sektorze gości zjawiło się 410 głów. W drugiej części spotkania goście zaprezentowali oprawę, na którą składał się transparent „Proszę państwa, witamy po przerwie”, setka machajek oraz stroboskopy. Po meczu Arkowcy przeprowadzili z piłkarzami „rozmowę wychowawczą”.

 

Ultras Arka:

Na pierwszy wyjazd w nowym roku wyruszamy w sile 5 autokarów i kilku samochodów. Poza usterką jednego z autokarów, droga w pierwszą stronę przebiega bez przygód ale miejscowa ochrona postanowiła to zmienić i „urozmaicić” wchodzenie na sektor gości. Nie pozwalają nam wnieść części oprawy, transparentu dla kolegi, którego kilka dni temu zabrali z domu smutni panowie, a także…. pałek do bębnów. Dzięki mozolnym ochroniarkom ostatnie osoby wchodzą na sektor w okolicach 60 minuty meczu. Chwilę po tym jak wszyscy zameldowali się na sektorze, pomimo tego że nie udaje nam się wnieść zdecydowanej, większości zabawek prezentujemy oprawę. Na płocie zawisł transparent z hasłem „Proszę państwa, witamy po przerwie” oraz komentatorem sportowym z kominem Ultras Arka. Całość uzupełniła ponad setka machajek i odpalone resztki pirotechniki, które udało się przetransportować na sektor czyli ok. 50 stroboli. Hasło transparentu nawiązywało nie tylko do przerwy pomiędzy połowami meczu i przerwy zimowej w rozgrywkach ale też do naszego powrotu na kibicowski szlak po ponad półrocznej przerwie spowodowanej zakazem wyjazdowym nałożonym na nas po finale PP. Tego dnia debiutuje wyjazdowa flaga naszej grupy. Doping w Sosnowcu można określić jako mocno przeciętny. Na powrocie dochodzi do dość niecodziennego zdarzenia, rozkraczają się 3 z 5 autokarów i to niedługo po wyjechaniu spod stadionu. W tej sytuacji część osób wybiera powrót do domu pociągiem, reszta z nas czeka w dobrej atmosferze na naprawę pojazdów. Wykorzystaliśmy wszystkie przyznane nam bilety, na sektorze pojawilo się 300 kiboli Arki, 90 osób z Poloni Bytom z flagą MCHPB oraz 20 Gwardii z flagą.

 

Zagłębie Sosnowiec:

 

Arka Gdynia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments