Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 18.12.2015

Ponad 3800 widzów pojawiło się na ostatnim w tym roku meczu na stadionie w Lubinie. Gospodarze wywiesili transparent dla braci przebywających po drugiej stronie muru.

Torcida na Dolny Śląsk przybyła w 890 głów, w tym GKS Katowice (22), Wisłoka Dębica (42) oraz ROW Rybnik (45). Grupa „Ultras Górnik Zabrze” zaprezentowała dwie choreografie. Pierwsza część składała się z odpalonych na sektorze środków pirotechnicznych oraz flag na kijach. Druga złożyła się z sektorówki przedstawiająca postać kibica z literą „G” pod którą zawisł transparent „Podgrzewamy atmosferę”. Po bokach sektorówki część trzymała sreberka, a po chwili sektor gości rozświetliły race.

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika Zabrze wydało specjalne oświadczenie odnośnie wydarzeń mające miejsce na stadionie.

W związku z zdarzeniem, które miało miejsce podczas wczorajszego meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze informujemy, że nikt z sympatyków drużyny przeciwnej nie chciał „skroić” naszej flagi.

Po wejściu na trybunę rozwiesiliśmy naszą flagę, która miała na tym meczu zaliczyć wyjazdowy debiut, niestety po kilku minutach, w sektorze, w którym się znajdowaliśmy, pojawiło się paru sympatyków Zagłębia (zero reakcji ochrony), którzy w dość agresywny sposób kazali nam zdjąć flagę. Po ostrej wymianie zdań postanowiliśmy zdjąć flagę, żeby nie narażać na niebezpieczeństwo głównie niepełnosprawnych kibiców.

Cała sytuacja bardzo nas zaskoczyła, ponieważ to nie my wybieraliśmy sobie miejsce na stadionie, tylko zostało nam ono wyznaczone przez klub Zagłębie Lubin, a od osób, które nas „odwiedziły” usłyszeliśmy, że mogliśmy sobie usiąść za bramką i tam wywiesić flagę, więc chcieliśmy poinformować tych „miłych” panów, że nie, nie mogliśmy, ponieważ na wyjazdach zasiadamy zawsze tam, gdzie miejsca wyznaczy na gospodarz spotkania. Po całym zajściu poinformowano nas, że gdybyśmy dali znać, że przyjedziemy z flagą to posadzili by nas w innym miejscu. Dlatego my również informujemy, że kibice niepełnosprawni, to tacy sami kibice jak ich zdrowi koledzy i normalne jest, że wozimy ze sobą barwy klubu w postaci szalików, czapek, koszulek, FLAG itp.!!!

P.s. 1
„Dziękujemy”, że pozwoliliście nam zostawić szaliki, czapki i koszulki.
P.s. 2
TORCIDA DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Zagłębie Lubin:

Górnik Zabrze:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments