W Zabrzu wybudują czwartą trybunę

Około 60 milionów złotych – tyle ma kosztować budowa czwartej, ostatniej trybuny na Arena Zabrze. Jedna trzecia tej kwoty jest już praktycznie do dyspozycji miasta. – Tak jak konsekwentnie budowaliśmy drużynę, tak jesteśmy konsekwentni w modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla – mówi prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

Komplet widzów ogląda mecze Górnika na stadionie w Zabrzu. Wygrane spotkania z Legią i Wisłą Kraków obejrzało blisko 23 tysiące kibiców. W tej sytuacji aż prosi się o wybudowanie czwartej, brakującej trybuny. Jak zapewnia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, trybuna powstanie.

Budowa Areny Zabrze rozpoczęła się w sierpniu 2011 roku. Pierwszy etap, budowy trzech trybun, miał trwać 20 miesięcy. Wszystko przeciągnęło się w czasie, dlatego pierwsze ligowe spotkanie rozegrano dopiero w lutym 2016 roku. Było to starcie z Ruchem podczas Wielkich Derbów Śląska. Stadion ma obecnie pojemność 24 563 miejsc i właśnie tyle kibiców oglądało spotkanie z Niebieskimi 21.02.2016. To rekord frekwencji.

Dwa ostatnie ligowe mecze z Legią i Wisłą, z powodu strefy buforowych, oglądało po 22708. Żadne z pozostałych 24 ligowych gier nawet nie zbliżyło się do tej liczby.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments