Wywiad z Federacją Vendetta 17 lutego 2021

Pod koniec zeszłego roku odezwali się do nas włodarze nowo powstającej federacji sportów walki, która chce skupiać wokół siebie środowisko kibicowskie. Zapoznaliśmy się bliżej z projektem oraz ludźmi, którzy tworzą tę organizację, to z całą pewnością fachowcy w swoich dziedzinach, a do tego każdy z nich to aktywny kibol. Postanowiliśmy przeprowadzić z nimi wywiad i opublikować go w dniu, gdy ich projekt zostaje oficjalnie zaprezentowany.

 

1. Czym jest Vendetta? Jakie były kulisy jej powstania, przybliż nam nieco tę historię.

Witam wszystkich! Cóż, o założeniu federacji zajmującej się walkami myśleliśmy już od dłuższego czasu, nasze plany nieco przesunęliśmy w czasie przez pandemie, która zatrzymała w zasadzie cały poprzedni rok. Jest nas trzech. Każdy z nas jest kibicem innego klubu, każdy z tych klubów jest antagonistycznie do siebie nastawiony, jednak my znamy się od wielu lat. Jeden z nas organizuje gale MMA, kolejny jest świetnym marketingowcem, trzeci ma łatwość w sprawach mediów społecznościowych i sprawach reklamowych. Jesteśmy dobrymi kumplami z wizją pokazania fanom z nieco innej strony sportów walki. Wszystko to okraszone rywalizacją między kibicami, często zwaśnionych ekip, tym razem wszystko w sportowej rywalizacji na jasno określonych zasadach.

 

2. Jak ma wyglądać rywalizacja?

W pierwszej gali, jaką planujemy, wystartuje 8 ekip, rywalizacja będzie przebiegać systemem pucharowym, natomiast walki będą na zasadach MMA z tą różnicą, że bez limitu wagowego oraz czasowego, ekipy wystawiają swoich najlepszych zawodników. Zdecydowaliśmy się na MMA, ponieważ jest zdecydowanie mniej kontuzjogenne niżeli walki na gołe pięści, a równie widowiskowe, a może nawet bardziej, często bardzo dużo dzieje się w parterze. Walka między ekipami ma przebieg w 3 rundach:
– 3×3 ( bez limitu wagowego)
– 3×3 ( bez limitu wagowego )
– 1×1 ( jeżeli po pierwszych dwóch rundach mamy remis o awansie ekipy dalej decyduje dogrywka 1×1 )

 

Tak to wygląda w telegraficznym skrócie, a wszystkie szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.federacjavendetta.pl

 

3. Mieliśmy organizacje TFC, Iron Warriors Team, ostatnio można było wyczytać o powstaniu „The War”, czyli jak czytamy walki 3×3 na gołe pięści, jak Wy się odnajdujecie w takim gronie?
W zasadzie żadna z tych organizacji nie była dla nas jakimś motorem napędowym, aby założyć Vendette. Mamy swój pomysł na gale, swoją wizję rozwoju i plany na przyszłość. Dwie pierwsze, jeżeli się nie mylę, już nie istnieją, ostatnio owszem widziałem informacje o powstaniu The War, ale nie odbieram jej jako konkurencji, cieszę się, że coś się będzie działo i życzę im powodzenia. Sam chętnie zobaczę walki podczas ich gali. Jako organizator gal MMA nigdy nie rywalizuje z innymi federacjami, bardziej współpracuje, jestem dużym fanem sportów walki i jeżeli tylko produkt mnie ciekawi, interesuje, to go śledzę. Zapewniam Was, że pole bitwy, reguły i sam zamysł naszej gali jest inny od wspomnianych przez Ciebie.

 

4. Jest jeszcze organizacja HTF (Hooligans Fight Team), która miała organizować galę, sprzedawała już nawet dostęp do eventu następnie, odwołali galę czy też przełożyli na bliżej nieokreślony termin. Nie boicie się tego, że zrobili zły klimat do tego typu wydarzeń?
Jak mam być szczery to pierwsze słyszę o tej organizacji, więc ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Jeżeli jest tak jak mówisz, to tylko świadczy o braku profesjonalizmu, a do tego szkodzi to środowisku, ale ja nie chcę mówić o innych, czy też za innych. Skupiamy się na sobie, mamy ciekawy i wiarygodny projekt, ale o tym przekonacie się sami. Pracuj w ciszy, niech sukces zrobi hałas – tym zawsze kieruje się w życiu.

 

5. Wiemy już jakie ekipy wystartują na Waszej gali?
Na naszej stronie jest formularz zgłoszeniowy na gale, mamy oczywiście kontakt z kilkoma ekipami, ale chcemy, żeby wszystko szło odpowiednią drogą i według określonych procedur. Na stronie znajduje się regulamin gali oraz dokładnie opisane reguły walki, jeżeli ekipy chcą stanąć do takiej rywalizacji, serdecznie zapraszamy, nikt nie zostanie bez odpowiedzi.

 

6. Planowany termin gali i jak będzie można ją zobaczyć?
O dokładnym terminie poinformujemy, ale to na pewno w I połowie tego roku. Po prostu jest kilka składowych, które musimy dograć, mamy sędziów czy obsługę, którzy pracują przy największych galach w Polsce i wielu innych projektach, chcemy zgrać w czasie cały ten sztab ludzi, na których nam zależy. Zapewniam, że szykujemy kilka niespodzianek. Cała gala będzie transmitowana za pomocą systemu PPV, idąc za klasykiem ONLY ON PPV… Mamy sytuacje, jaką mamy i uważamy, że publika, póki co nie wchodzi w grę. Dokładamy wszelkich starań, aby transmisja, studio, goście i cała otoczka gali zapewniła każdemu odbiorcy fajny, miły i przyjemny wieczór.

 

7. Najbliższa gala będzie typowo studyjną pod produkcję PPV, ale czy macie w planach gale z publiką?
Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Skupiamy się na najbliższej gali, cała obecna praca skierowana jest na ten projekt, a co będzie dalej ciężko nam powiedzieć i składać jakiekolwiek obietnice. Życie mnie nauczyło, że trzeba mieć kilka ewentualność i być przygotowany na kilka rozwiązań, rok temu planowałem zorganizować kilka gal, przyszedł marzec i cała ta pandemia i wiesz, gdzie mogłem sobie wsadzić moje plany? Więc nie wiem, w jakim kształcie będzie gala numer dwa, czas pokaże. Na teraz skupiamy się na najbliższej, a ją kibice będą mogli zobaczyć tylko dzięki systemowi PPV.

 

8. Wiemy już, że jest Was trzech. Może zdradzisz nam jakim ekipom kibicujecie?
Nie jest to większą tajemnicą, ale dawkujmy newsy i odkrywajmy karty z odpowiednią chronologią. Z biegiem czasu wszystko będzie jasne i poznacie nas nieco bliżej. Na teraz powtórzę, każdy z nas kibicuje klubowi, który średnio za sobą przepada, delikatnie rzecz ujmując. Gdyby nasze ekipy mijały się podczas wyjazd, pewnie dalibyśmy sobie po mordach, a kolejnego dnia moglibyśmy się spotkać na piwo i pośmiać. Jesteśmy po prostu kumplami, których dzielą tylko albo aż barwy.

 

9. Pewnie zaciekawiłeś wielu odbiorców, dzięki za rozmowę i do zobaczenia!

Dzięki i do zobaczenia!