Wywiad z chuliganem odcinek 38 – Krzysztof Wąsowski

Za przyjmowanie tego typu klientów spotykał się z ostracyzmem we własnym środowisku zawodowym. W swojej karierze bronił m.in. Macieja Dobrowolskiego, kibica Legii, który dostał zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Dobrowolski spędził w areszcie blisko 40 miesięcy. Został zatrzymany na miesiąc przed własnym ślubem. Ta sama oskarżająca go wcześniej prokuratura, później umorzyła śledztwo.

Mecenas Krzysztof Wąsowski oprócz Maćka Dobrowolskiego bronił „Starucha” i „Kelnera”, oskarżonych w słynnej Akcji Widelec, a także kibiców oskarżonych działanie ksenofobiczne z powodu nienawiści do narodu rosyjskiego po Euro 2012.

Pierwszy raz zdecydował się udzielić wywiadu pokazującego pełen obraz łamania praw człowieka i represji za rządów PO. Jak mówi, łamanie Konstytucji było wówczas na porządku dziennym, a sprawa Maćka Dobrowolskiego wydaje się szczególnie szokująca.

Krzysztof Wąsowski nie ukrywa, że pod wpływem swoich klientów sam zaczął chodzić na mecze Legii, na Żyletę. Piotr Staruchowicz z typowo kibicowskim poczuciem humoru nadał mu kibicowską ksywę „Wąski” – z racji na tuszę mecenass oraz jego nazwisko.

Mecenas Wąsowski z wykształcenia jest zawodowym muzykiem, grywa w zespole Glosator. Jest też Generałem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, propagującego nauczanie świętego. – Jestem rycerzem czwartego stopnia, czyli stopnia patriotycznego. Każdy z rycerzy obiera sobie indywidualnie swoją Hetmankę, Matkę Bożą. Ja jestem rycerzem Matki Bożej Zwycięskiej spod Kamionka, która ukazała się komunistom w 1920 r. i przepędziła ich z pomocą naszych żołnierzy – mówi.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments