Wyroki po meczu Pogoni z Górnikiem

Funkcjonariusze w związku ze znieważeniem i czynnym oporem zatrzymali dwie osoby: 22- i 23-letniego mężczyznę, kibiców przyjezdnych – informuje st.asp. Anna Gembala z komendy wojewódzkiej. – Następnie w czasie trwania meczu policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby: 18-letniego mieszkańca Szczecina oraz 32-letniego mieszkańca Warszawy.

Jeszcze w niedzielę sąd w trybie przyspieszonym skazał 23-latka na 4 lat ograniczenia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 500 złotych grzywny oraz dwuletni zakaz wstępu na wszystkie imprezy masowe.

Natomiast 22-latek usłyszał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, nadzór kuratora, przeproszenie policjantów oraz także dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Dwóch kolejnych kibiców usłyszało wyroki w poniedziałek.

18-latek, który podczas trwania meczu odpalił petardę otrzymał sądowy zakaz wstępu na mecze Pogoni na dwa lata, 1800 zł grzywny oraz dozór kuratora na 3 lata.

Natomiast 32-latek za odpalenie racy w chwili zakończenia meczu otrzymał także dwuletni zakaz wstępu na mecze z udziałem Pogoni, 1 500 zł grzywny oraz pokrycie kosztów sprawy.

źródło: mmszczecin.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments