Wybraliśmy najlepszą oprawę sezonu 2018/2019

Według czytelników portalu StadionowiOprawcy.net, oprawa Legii Warszawa zaprezentowana na meczu z Lechią Gdańsk została wybrana jako najlepsza oprawa sezonu 2018/2019. Głosowanie odbywało się na łamach naszego serwisu, kolejno wybieraliśmy najlepsze oprawy tygodnia, miesiąca i rundy, by w ostatecznym głosowaniu wyłonić najlepszą oprawę sezonu.

[art5]

 

Opis oprawy: W momencie odśpiewywania przez nas „Mistrzem Polski jest Legia!” z góry „Żylety” zaczęto rozwijać sektorówkę, która przedstawiała gruzowiska zniszczonej Warszawy oraz postać, która przypatrywała się dramatowi miasta. Dopełniały ją: transparent z hasłem „Ludzie ludziom zgotowali ten los”, zaczerpnięty z „Medalionów” Zofii Nałkowskiej oraz czarne świece dymne, które odpalono na szczycie trybuny. W połączeniu z sektorówką tworzyły one niesamowity, niemal żywy obraz zrujnowanej przez hitlerowców stolicy. Głos zabrał również żołnierz Armii Krajowej i wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich Eugeniusz Tyrajski, który dziękował fanom warszawskiego zespołu za ich bezinteresowne zaangażowanie w pielęgnację pamięci o Powstaniu Warszawskim, jak również za pomoc okazaną Powstańcom. „Mieszkałem po drugiej stronie Łazienkowskiej i traktuję kibiców Legii jak swoich kolegów. W imieniu Powstańców dziękuję za wsparcie, które od was otrzymaliśmy” – mówił.

 

2 miejsce: Motor Lublin – Stal Rzeszów 11.05.2019

[art5]


Czas na trochę statystyk. Łącznie na polskich stadionach w sezonie 2018/2019 zostało zaprezentowanych 429 opraw na każdym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju, które wzięły udział w naszym głosowaniu. W porównaniu z ubiegłorocznym sezonem, liczba opraw wzrosła aż o 67 (w sezonie 2017/2018 zaprezentowano 362). W głosowaniu na oprawę tygodnia zostało oddanych 67 258 głosów, za to na oprawy miesiąca 21 801 głosów, co daje łącznie 89 059 oddane głosy podczas całorocznych głosowań! Swoją drogą, ciekawe ile ton pirotechniki w tym sezonie zostało wypalone.

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments