„Wspierając sport, rozwijasz miasto”

Dziś dwudziestoosobowa delegacja kibiców GKM-u Grudziądz obecna była na sesji Rady Miejskiej. Fani żółto-niebieskich sprzeciwili się pomysłowi części radnych, którzy chcą zmniejszenia bądź zlikwidowania dotacji dla klubów sportowych w Grudziądzu. Poniżej prezentujemy relację fanów GKM-u.

„Wspierając sport, rozwijasz miasto” – to hasło towarzyszyło nam podczas naszej dzisiejszej wizyty na sesji Rady Miejskiej. Nasza dwudziestoosobowa delegacja z transparentem „Wspierając sport, rozwijasz miasto” spędziła dziś w ratuszu ponad 3 godziny, przysłuchując się dyskusji radnych i prezydenta na temat rozwiązania sytuacji ogromnego długu szpitala. Pojawiliśmy się tam, gdyż część radnych, chcąc rzekomo zmniejszyć ten dług (z minimalnym efektem, patrząc na kwoty), wpadła na pomysł zmniejszenia lub likwidacji dotacji dla klubów sportowych, zwłaszcza dla GKMu i Olimpii.

Postanowiliśmy więc przypomnieć autorom tego typu pomysłów, że żużel w Grudziądzu to nie tylko Ekstraliga, świetne widowiska na H4 i promocja miasta w ogólnopolskiej tv, ale także element tradycji i lokalnej kultury. To też jedna z niewielu rzeczy, z których mieszkańcy naszego miasta mogą być dumni. A o tym, że są dumni i kochają GKM, świadczą pełne trybuny na H4 i nasza dzisiejsza obecność w ratuszu.

Jako mieszkańcy Grudziądza rozumiemy, że sytuacja szpitala jest ciężka, ale uważamy, że „karanie” klubów za błędy władz jest kompletnie bez sensu. Choć wynik głosowania nie jest dla nas pomyślny, liczymy, że radni się opamiętają i przedstawią ciekawsze propozycje na ratowanie szpitala. Będziemy bacznie przyglądali się ich pracy. Jako mieszkańcy Grudziądza jesteśmy też wyborcami, może lokalni politycy w końcu sobie o tym przypomną. Obecna była także delegacja z naszego klubu.

Naszą niezapowiedzianą wizytą na obradach zainteresowały się obecne w sali media (m.in. Gazeta Pomorska, TVSM, Radio PiK – materiały są już dostępne w necie) oraz… miejscowi mundurowi, którzy spod ratusza odjechali z kwitkiem 😉

DUMĄ MIASTA JEST GIEKAEM!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments