Wprowadzono zakaz sektorówek na stadionie Zawiszy!

Dwa miesiące temu po meczu z Cracovią bardzo dużo kibiców Zawiszy dostawało wezwania na komisariat „Śródmieście” w adnotacją: podejrzany w sprawie nie wykonania polecenia porządkowego podczas meczu z Cracovią w dniu 14.09.2013r. o przestępstwo z art. 54 ust. 1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Jako, że wezwań było bardzo dużo nikt nie brał sprawy na tyle poważnie co teraz, gdy się okazało iż około 600 kibiców jest zagrożonych zakazem stadionowym i grzywną (najniższa to 2 tysięcy złotych). Każdy z podejrzanych przemieszczając się po schodach na trybunie „B” został uwieczniony zdjęciami jako dowód w sprawie.

Po wizycie na komisariacie każdy z oskarżonych mógł się dowiedzieć, że akcja karania kibiców jest zaplanowana przez policję w ścisłej współpracy z współwłaścicielem klubu Osuchem.

Ostatnia oprawa na stadionie Zawiszy, mecz z Widzewem Łódź:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/1a9802a2d0_DSC_3028.JPG[/img]

Wytłumaczenie problemu przez portal ZawiszaFans.com:

Kuriozalną sytuacją jest gdy na spikerze obsługującym mecz wymusza się czytanie komunikatów mimo, że on uważa, że podczas głośnego dopingu trwającego przez cały mecz, nie będą one słyszalne. Dzisiaj już wiemy, że po meczu z Cracovią wyselekcjonowano 100 osób, które w ostatnich latach aktywnie uczestniczyły i uczestniczą w działalności na rzecz klubu, a dzisiaj chce się je wyeliminować. Po meczu z Lechem Poznań akcja eliminowania kibiców nabrała jeszcze większego tempa i dzisiaj już wiemy z informacji klubu, że zakazami stadionowymi będzie zagrożonych 600 osób. W świetle wybiórczych działań władz klubu należy zapytać dlaczego na meczu z Jagiellonią i Legią na trybunie „B” wpuszczono 2000 więcej kibiców niż przewiduje pojemność tej trybuny i wtedy nie dokonywano zdjęć stojących na schodach. Czy można nazwać zachętą do przychodzenia na mecze Naszego ukochanego klubu działanie Osucha, który poprzez swojego pracownika Marcina Niemcewicza tytułującego się Dyrektorem ds. Bezpieczeństwa ( według informacji z Raportu PZPN nie posiada takich uprawnień) pismem z dnia 04.12.2013r. wnosi do władz CWZS o zmiany w regulaminie imprezy masowej meczu piłki nożnej. Zmiany obejmują zakaz umieszczania transparentów, wnoszenia flag i elementów opraw oraz wnoszenia i używania ( eksponowania) płacht wielkoformatowych tzw. „sektorówek”.

Ponadto dokonuje się istotnej zmiany dotyczącej zmiany sprzedaży biletów dla osób i grup (kibiców), których drużyny nie są związane z rozgrywanym meczem. Kuriozalna sytuacją jest, że Zarząd CWZS mimo , że nie jest organizatorem imprezy masowej organizowanej przez WKS Zawisza S.A. podejmuje uchwałę, która tego Związku nie dotyczy. Żeby mieć całkowita pewność, że imprezy organizowane przez Osucha nie będą zakłócone na wniosek Prezydenta CWZS przekazuje Stowarzyszeniu Kibiców Zawiszy Bydgoszcz pismo o opuszczeniu pomieszczeń, w których były przechowywane elementy opraw meczowych. Dzisiaj już wiemy, że Osuchowi nie są potrzebni kibice, stadion należy przekwalifikować na teatr – kino pod chmurką, na którym nieliczni kibice będą wyrażać hołd większościowemu udziałowcowi klubu. Tak naprawdę Osuchowi nie są potrzebni ani kibice ani sponsorzy. Kiedy od Canal + otrzyma 8 mln. zł. od Miasta Bydgoszcz 4 mln. w tym 400 tys. dotacji na szkolenie młodzieży. Osuch organizuje swoją akademię w rocznikach, których szkoleniem zajmowało się Stowarzyszenie Piłkarskie, które w ostatnich latach nie skorzystało z dotacji Urzędu Miasta. Te 400 tys. to są pieniądze wyrwane podatnikom Miasta Bydgoszczy. Reasumując wpływy Osucha to 12 mln, wydatki 8 mln czyli rocznie można zarobić 4 mln. Czy przy takich dochodach warto mieć problemy z kibicami ? Osuch skrupulatnie to przeliczył. Pragniemy dodać, że całą infrastrukturę stadionu łącznie z biurami, opłatami za media, Osuch od Miasta Bydgoszczy otrzymuje gratis, np. Wisła Kraków za wynajem obiektów na których trenuje płaciła 7 mln złotych. Polonia Warszawa ok. 6 mln złotych. Lechia Gdańsk za jeden mecz wynajmowania stadionu 70 tys.

zdjęcie i źródło: ZawiszaFans.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments