Wojewoda zamyka Zegar

Kibice Widzewa nie będą mogli obejrzeć jednego meczu ligowego z perspektywy trybuny D. Popularny „Zegar” został zamknięty na jedno spotkanie ligowe decyzją wojewody łódzkiego. To kara za odpalenie środków pirotechnicznych.

Zamknięcie dotyczyć będzie najbliższej imprezy masowej od daty otrzymania decyzji. Oznacza to, że trybuna pozostanie pusta w trakcie sobotniego spotkania z Pelikanem Łowicz. Decyzja wydaje się bardzo dziwna.

Decyzja o zamknięciu trybuny południowej na jedno ligowe spotkanie została opublikowana na witrynie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. W tekście tym zawarto również uzasadnienie decyzji.

 

Pełna treść komunikatu Zbigniewa Rau poniżej:
Decyzją z dnia 23 marca 2017 r. wydaną na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2139, poz. 1250) Wojewoda Łódzki zakazał Stowarzyszeniu Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź przeprowadzenia jednej, najbliższej po doręczeniu decyzji imprezy masowej z udziałem publiczności na trybunie D na Stadionie Miejskim w Łodzi przy al. Piłsudskiego 138.

Decyzja została podjęta na skutek negatywnej oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego dokonanej przez Wojewodę Łódzkiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Straż Miejską w Łodzi w związku meczem rozegranym podczas inauguracji Stadionu Miejskiego w Łodzi w dniu 18 marca 2017 r. W związku z tym najbliższy mecz zaplanowany na sobotę 25 marca 2017 r. pomiędzy Widzewem Łódź a Pelikanem Łowicz odbędzie się bez udziału kibiców, którzy wykupili karnety na miejsca zlokalizowane na trybunie D, czyli „pod zegarem”.

Wojewoda Łódzki wyraża nadzieję, że decyzja ta umożliwi udział w imprezie sympatykom klubu, jednocześnie będąc wyraźnym sygnałem dezaprobaty dla łamania prawa przez grupy kibiców.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments