Wojewoda zamknął Kocioł i sektor gości w Poznaniu

W piątek Wisła rozegra pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej, w Poznaniu zmierzy się z Lechem. Klub Wisła Kraków nie zamówił biletów dla kibiców Białej Gwiazdy na to spotkanie podobnie jak w przypadku wyjazdu do Lubina.

W dniu wczorajszym wojewoda wielkopolski podjął decyzję o zamknięciu sektora gości oraz trybuny „Kocioł” (młyn kibiców Lecha) na mecz Lech – Wisła. Decyzję oparł na wniosku Komendatna Wojewódzkiej Policji , jednak nie przychylił się w pełni do wniosku policji gdyż ta wnosiła o zamknięcie całego obiektu. Zaistniała sytuacja spowodowana jest odpaleniem pirotechniki na trybunach Kolejorza podczas meczu z Jagiellonią Białystok.

 

Komentarz klubu Lech Poznań:

Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec kilku tysięcy kibiców za złamanie prawa, za które odpowiada kilkanaście osób, uważamy za nieporozumienie. Sama Komisja Ligi, która tylko w tym roku zamykała stadiony lub trybuny w Warszawie czy Krakowie, przy wymierzeniu kary Lechowi Poznań nawet nie brała pod rozwagę nałożenia tak surowej kary Kolejorzowi.

Przyjmujemy karę, jednak jeszcze silniej podkreślamy, że będziemy dążyli wszystkimi prawnie dozwolonymi sposobami do zmiany obowiązującej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jesteśmy karani za coś, czego nikt nie tylko w Polsce nie byłby w stanie zapewnić, czyli wykrycia u wszystkich z kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy wchodzących na stadion przedmiotów wielkości zapalniczki.

Na INEA Stadion przychodzą najróżniejsi kibice, z najróżniejszych środowisk także na trybunę II „Kocioł”. Kara dotknie wszystkich. Wielu z nich nawet nigdy nie widziało racy.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments