Wojewoda dolnośląski znów daje o sobie znać

Jarosław Obremski na wniosek komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu zamknął częściowo stadion Miedzi na mecz z GKS-em Jastrzębie. Wniosek uzasadniono odpaleniem środków pirotechnicznych przez kibiców podczas meczu derbowego Miedzianki z Chrobrym Głogów.

 

Miedź Legnica:

Wojewoda Dolnośląski decyzją administracyjną z dnia 8 października 2020 r., na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, zakazał przeprowadzenia z udziałem publiczności na trybunach C i D imprezy masowej podwyższonego ryzyka – meczu I ligi piłki nożnej Miedź Legnica – GKS Jastrzębie w dniu 9 października 2020 r., na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy.

Wniosek uzasadniono m.in. masowym odpaleniem środków pirotechnicznych przez kibiców na wymienionych trybunach podczas meczu derbowego Miedzi z Chrobrym Głogów 3 października 2020 r., co skutkowało m.in. dwukrotnym przerwaniem meczu przez sędziego głównego zawodów. Istotną okolicznością przy rozpatrywaniu sprawy był również fakt, że do podobnych nieprawidłowości (masowe odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych) doszło na Stadionie Miejskim im. Orła Białego podczas meczu Miedź – Resovia Rzeszów 11 września 2020 r.

 

W związku z decyzją Wojewody trybuny C i D legnickiego stadionu podczas meczu Miedzi z GKS Jastrzębie pozostaną zamknięte. Jednocześnie informujemy, że cały czas trwa sprzedaż biletów na piątkowy mecz na miejsca na trybunie A i B. Osoby, które dotychczas zakupiły karnet lub bilet na mecz z GKS Jastrzębie na miejsca na trybunie C lub D, mogą w Strefie Miedzi odebrać jednorazowy bilet na mecz z GKS Jastrzębie, na inne dostępne miejsce na trybunie A lub B. Warto się pospieszyć – pula dostępnych miejsc jest ograniczona.

Przypominamy, że mecz Miedzi z GKS Jastrzębie rozpocznie się w piątek 9 października o godz. 18.00.

 

GKS JASTRZĘBIE – od kibiców dla kibiców:

Na wniosek milicji sektor gości w Legnicy został zamknięty! Jutrzejszy wyjazd odwołany!

 

Ultras Miedź Legnica:

Idźcie na strefę po bilety na trybunę A sektor H i lecimy jutro z dopingiem! Wojewoda robi loda.

 

Raport meczowy: Miedź Legnica – Chrobry Głogów 03.10.2020

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments