Włosi mają rozmach…

Według dzisiejszych informacji z włoskiej telewizji Rai, doszło do wielkiej policyjnej akcji, która przygotowywana była niemal od roku. Zorganizowano nalot na szereg miejsc związanych ze środowiskiem kibiców Juventusu. W jednym z magazynów obok „tradycyjnych” szalików, maczet i tasaków, znaleziono również karabiny szturmowe, części samolotów myśliwskich oraz… rakietę.

Obok różnorodnego arsenału broni palnej, znaleziono popiersia Adolfa Hitlera czy znaki z nazistowskimi oznaczeniami ulic i placów. Wśród zatrzymanych jest między innymi 50-letni Fabio Del Bergiolo, który w 2001 roku kandydował do Senatu. Według włoskich portali, od około roku trwało śledztwo dot. między innymi włoskich grup uczestniczących w wojnie w Donbasie. Postępowanie mocno przyspieszyło, gdy tropy powiązano z grupami kibicowskimi Juventusu.

Śledztwo zaczęło się od neofaszystowskich bannerów słynnej grupy ultrasów Juventusu, Drughi, które odnaleziono w siedzibie Legio Subalpina w Turynie. Tropy stamtąd doprowadziły do arsenału broni – raportuje football-italia.net. – Odnaleziono powiązania pomiędzy tymi neofaszystowskimi i neonazistowskimi grupami oraz grupami ultras, w szczególności Drughi Giovinezza z Juventusu – tłumaczy na łamach portali Carlo Ambra, szef turyńskiego DIGOS (jednostki służb specjalnych).

Całość składa się na szerszy obraz radykalnych bojówek na styku polityki, piłki nożnej i świata przestępczego. Według la Repubblica broń mogła pochodzić z Kataru, a grupa przestępcza próbowała nią handlować – cena miała wynieść 470 tysięcy euro.

[art5]

[art5]

[art5]

[art5]

źródło:  włoskie media, weszło.com

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments