Włocłavia Włocławek – Lider Włocławek 19.11.2016

Mecz pomiędzy Włocłavią z Liderem Włocławek był pierwszym derbowym spotkaniem po 10 latach przerwy. Kibice Włocłavii na ten mecz zorganizowali pochód przez miasto i w solidnej liczbie stawili się na młynie.

Podczas spotkania zaprezentowali kilka opraw. Sektor tego dnia był również mocno oflagowany.

Relacja Włocłavii:
Na derby mobilizujemy się z dwutygodniowym wyprzedzeniem – na miasto idą plakaty, dodatkowo nakręcamy się na necie. Kilka dni przed meczem odwiedzamy na treningu kopaczy, że gra w naszym klubie zobowiązuje i trzeba zapierdalać zwłaszcza w meczu derbowym. Czy tak było, niech każdy sobie oceni to indywidualnie po wczorajszym meczu.[i]

[i]Jeśli chodzi o nas – na mecz maszerujemy wspólnie z Placu Wolności w ponad 200 głów, jeśli chodzi o naszą liczbę w młynie to oscylowała ona w granicach 320 osób, w tym 13 braci z Janikowa i 3 z Łodzi, którym dziękujemy za przybycie. Na płocie wieszamy 5 flag: „Gang of Chopina”, „ŚRDM”, „Włocłavia Włocławek”, „Szlachta z Włocławka” oraz „Południe”. Jeśli chodzi o doping to stał na dobrym poziom, choć na pewno mogliśmy dać z siebie więcej.

Tego dnia prezentujemy kilka opraw, mianowicie: na początku meczu rozwijamy sektorówkę „ULTRAS” wraz z balonami oraz racami, następnie prezentujemy folio-kartoniadę w barwach, którą podświetlamy ogniami wrocławskimi, kolejnym punktem oprawy było flagowisko + bandery na kijach, do którego dołożyliśmy ognie oraz stroboskopy. Potem prezentujemy podświetlaną folię „DUMA MIASTA”, na przedostatnią oprawę składała się sektorówka z panoramą miasta, do której dołożyliśmy flagi na kij oraz świece dymne w barwach. Kulminacyjnym punktem było zaprezentowanie dużej sektorówki z herbami Włocłavii oraz ŁKSu wraz z transem na płocie „WŁOCŁAWSKA PATOLOGIA”, do której tradycyjnie dokładamy pirotechnikę, której tego dnia jest naprawdę sporo i jest odpalana również między prezentowanymi oprawami.

Jak na szóstą klasę rozgrywkową daliśmy rade 😉 MIASTO NASZE – DERBY NASZE!!!

Podsumowując pomimo niskiej klasy rozgrywkowej Włocłavia dobrze zaprezentowała się na derbach. Wystawiła dobrą liczbę i zaprezentowała kilka opraw w asyście sporej ilości pirotechniki.

Włocłavia Włocławek:guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments