Władze Ruchu potępiły zachowanie chuliganów

W środę informowaliśmy o karze nałożonej na Ruch Chorzów przez Komisję Dyscyplinarną UEFA. Niebiescy muszą zapłacić 40 tysięcy euro grzywny za wybryki swoich kibiców, co spotkało się z bardzo stanowczą reakcją władz klubu.

Kara to pokłosie zachowania chuliganów Ruchu podczas wyjazdowego meczu z Viktorią Pilzno w eliminacjach Ligi Europy. Chorzowianie awanturowali się z policją, odpalali racę i chcieli wejść na stadion bez kontroli. Przy Cichej mają już dość pseudokibiców i zapowiadają działania.

„Zarząd Ruchu Chorzów potępia naganne zachowania pseudokibiców, którzy narażają klub na dotkliwe sankcje finansowe – za podobne zajścia podczas meczu z Metalurgiem w Skopje klub otrzymał 18 tysięcy euro kary – i psują wizerunek naszego klubu w kraju i poza jego granicami.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że prawdziwi sympatycy Niebieskich nie mieli nic wspólnego z zajściami, wspaniale wspierali dopingiem piłkarzy podczas meczów w europejskich pucharach, a ekscesów dopuściła się grupa chuliganów mieniąca się kibicami naszego klubu.

Biorąc te fakty pod uwagę apelujemy do kibiców o rozwagę i powstrzymanie się od zachowań zakłócających porządek podczas wszystkich meczów naszej drużyny. To szczególnie gorąca prośba w kontekście zbliżających się Wielkich Derbów Śląska z Górnikiem Zabrze w Chorzowie (29 października)” – czytamy w specjalnym oświadczeniu Ruchu Chorzów.

[i]źródło: www.gadu-gadu.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments