Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 03.10.2014

Podczas meczu gniazdowy Wisły zaintonował „Jazda z ku*wami” – co nie spodobało się dużej części osób, spotkało się to z gwizdami. Dzień po meczu kibice Wisły postanowili wydać specjalne oświadczenie.

Oświadczenie na temat Jagiellonii Białystok.

Podczas trwania meczu gniazdowy jest głosem osób decyzyjnych, reprezentuje ich stanowisko i nie robi nic samowolnie. Wczorajszy dzień pokazał dobitnie, że przebywanie na sektorze C nie czyni każdego automatycznie kumatym, wielu rzeczy być może nie jesteście świadomi, od teraz będziemy starać się wcześniej przedstawiać szczegóły tego typu spraw, budzących emocje.

Nie ma co ukrywać, że z upływem lat nasz stosunek do Jagiellonoii się zmienił. Ich dzisiejsza, swoją drogą śmieszna ekipa, nie ma z nami już zupełnie nic wspólnego. Nie łączy nas z nimi nic, nie pamiętają nas, a wszyscy dobrze wiemy do jakich sytuacji dochodziło w ich szeregach, gdy poprzednia rządząca ekipa została wyparta przez obecną, która zawiera układ z jednym z największych pasożytów z naszego punktu widzenia, czyli z Motorem, siejącym nieustannie ferment między nami a Śląskiem. Gdy udaliśmy się do Lublina wspierać Unię, na pytanie zadane jednej z czołowych postaci z Białegostoku co zrobią w przypadku konfrontacji z Wisłą otrzymaliśmy deklarację, że staną do walki w pierwszym szeregu.

Zapewne wiele osób wspomina tę zgodę z sentymentem, ale w naszym kibicowskim świecie zwykle nie ma dla niego za dużo miejsca. Równie dobrze mogliby się znaleźć kibice, pamiętający zgodę z Widzewem czy Legią i alergicznie reagujący na każdy pocisk w ich stronę. Jest to wbrew pozorom dokładnie taka sama sytuacja. Nadszedł czas osób bezkompromisowo i sukcesywnie budujących Wielką Wisłę. Nie ma tutaj miejsca na chwile słabości i sentymenty. Każdy chcący coś od siebie wnieść może mieć pewność, że zostanie wysłuchany, nawet jeśli jego zdanie znacznie różni się od większości. Jedynym warunkiem jest zrobienie tego w normalny sposób, trzymając fason, bo nikt z osób, które poświęcają się Wiśle w 100% nie pozwoli na ubliżanie sobie, ani swoim braciom.

Wisła Sharks, grupy kibicowskie

Relacja kibiców Jagi:

„Pomimo, iż było to trzecie spotkanie wyjazdowe w krótkim czasie oraz po raz kolejny w niedogodnym terminie (piątek), do Krakowa wybrało się 105 kibiców Jagiellonii. Na sektorze gości panowała świetna atmosfera i nie brakowało fanatycznego dopingu. Warto dodać, że spora grupa wyjazdowiczów po powrocie bezpośrednio udała się wspomóc załadunek nakrętek na tira w ramach akcji „Wózki za nakrętki”. Tym samym pobyt w Jagiellońskim gronie przekroczył dobę.”

Wisła Kraków:

Jagiellonia Białystok:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/9918eedda4_10.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/3280a514d1_11.JPG[/img]

video:

zdjęcia: SKWK.pl
relacja: Dzieci Białegostoku | SKWK.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments