Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 03.08.2014

Poniżej przedstawiamy Wam relację kibica Wigier Suwałki oraz kibiców Stomilu Olsztyn.

Relacja Kibica Wigier:

Pierwszy mecz w 1 lidze przypadł nam z atrakcyjnym kibicowsko przeciwnikiem. Spotkanie emitowane było na żywo na kanale orange sport. Z tego powodu mecz został rozegrany o śmiesznej godzinie – 12:30. Czas rozegrania zmagań i 34 stopniowy upał odstraszył część piknikowej publiki. Na trybunach zasiadło ok 2.5 tys widzów. My zbieramy się w około 300 os. Tego dnia wspomaga nas nasza zgoda Granica w 25 głów. Całe spotkanie dobrze dopingujemy naszych grajków.

W 40 minucie meczu z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego prezentujemy oprawę, na początku na płot leci transparent „BATALION WIGRY” po czym nad głowami rozwijamy sektorówkę z symbolem Batalionu Wigry, który dzielnie walczył w Powstaniu.

Oczywiście nie zabrakło gromkich okrzyków ” Cześć i Chwała Bohaterom” Jeżeli chodzi o kibiców Stomilu to nie zawiedli i w Suwałkach zjawili się w ok 280 os, część z nich nie zostaje wpuszczona na sektor. Stomilowcy wywieszają kilka flag i w miarę dobrze dopingują.

Po meczu imprezujemy z braćmi do późnej nocy. Dzięki za wsparcie.

Relacja Kibiców Stomilu:

Do Suwałk wybrało się ok. 285 Stomilowców (2 nabite autokary i bardzo dużo fur). Dostaliśmy tylko 160 biletów na sektor gości jednak postanowiliśmy, że jada wszyscy chętni i jakoś to będzie. 40 km przed Suwałkami jeden autokar się rozjebał i musiał zostać z całą załogą w polu. Reszta pojechała na mecz.

Sprawny autokar miał wypakować ludzi pod stadionem i wrócić po kiboli Stomilu. Na sektor gości bez problemów, sprawdzania list i biletów, weszli wszyscy co dojechali pod stadion, plus/minus 225 osób z kilkoma flagami.

Ekipa z „pola” ruszyła w trasę sprawnym autokarem z zamiarem dojechania na ostanie 20/30 minut meczu. Na parę kilometrów przed Suwałkami psy zawijają z trasy autokar i oznajmiają, że już nikt więcej nie wjedzie do miasta bo jest nas za dużo…

Powrót do Olsztyna spod Suwałk już razem ( po ludzi na stadion podjechał zastępczy transport, załatwiony przez przewoźnika). To miał być, krótki i sprawny wyjazd, jednak okazał się wyprawą z przygodami.

Z atrakcji na trasie trzeba wspomnieć jeszcze o 4 autach Granicy Kętrzyn, które nacięły się na nasza kolumnę aut. Trochę ludzi wysypuje się z naszych fur jednak kibice Granicy nie chcieli się zatrzymać.

Wigry Suwałki:

oprawa:

Stomil Olsztyn:

zdjęcia i relacja: StadionowiOprawcy.net | Stomil.Olsztyn.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments