Wigilijne spotkanie kibiców Zawiszy z żołnierzami Armii Krajowej

Relacja ze strony ZawiszaFans.net:
Tegoroczne, już piąte z kolei spotkanie wigilijne odbyło się w sali restauracji „Gerwazy” przy ul. Gajowej. Po przywitaniu naszych gości i wysłuchaniu hymnu Armii Krajowej odczytany został fragmentu ewangelii opisującego narodziny Bożego Syna, a zaproszony na wigilię ksiądz pułkownik Zenon Surma – Proboszcz Parafii Wojskowej w Bydgoszczy poświęcił opłatki i przekazał zebranym i ich rodzinom serdeczne życzenia. Zgodnie z polską tradycją wszyscy obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Podczas spotkania miało miejsce wiele rozmów, a także wspólne śpiewanie kolęd i pieśni patriotycznych.

Wspaniałą niespodziankę przygotowali dla naszych gości nasi ultrasi, którzy przed restauracją odpalili race i gromkim „Cześć i chwała bohaterom” oddali hołd naszym gościom.

W trakcie spotkania Prezes Okręgu Bydgoszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej mjr Alojzy Gładykowski w swojej wypowiedzi skierowanej do kibiców Zawiszy zawarł wiele słów uznania za patriotyczną postawę, opiekę nad grobami żołnierzy AK i oczywiście za tak miłe spotkanie. Pod koniec Wigilii wszyscy obecni stanęli do wspólnego zdjęcia, które wykonano na tle transparentu „ZAWISZA NIGDY NIE ZGINIE”, nasi goście zostali obdarowani świątecznymi paczkami.

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem chcieliśmy okazać wdzięczność tym, którzy płacili najwyższą cenę za walkę o Polskę. Jesteśmy przekonani, że nam się to w pełni udało, a potwierdzały to z serca płynące słowa podziękowania.

Wigilijne spotkanie z Żołnierzami Armii Krajowej jest kolejnym dowodem na to, że jesteśmy i mamy się całkiem dobrze. W najbliższych dniach (jeszcze przed świętami) udamy się z paczkami i życzeniami do kilkudziesięciu osób wskazanych nam przez Zarząd Okręgu Bydgoszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, nikt z naszych bohaterów nie zostanie pominięty!

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim osobom i firmom dzięki którym mogliśmy tak godnie przyjąć naszych gości!

Dziękujemy:
Księdzu Zenonowi Surmie za duchowe wsparcie i modlitwę, Diakonii Społecznego Ruchu Światło Życia za muzyczną oprawę spotkania, kolegom z grupy Ultras za przygotowanie opisanej wyżej oprawy, kibicom Zawiszy, którzy wsparli nas swoim transportem przywożąc i odwożąc naszych gości. Szczególne podziękowanie należy się tym osobom i firmom, które wsparły nas w organizacji wigilii: Panu Włodzimierzowi, Cukierni Staropolska, Romanowi Sołtanowi, Piotrowi Mikołajczykowi, naszemu koledze z Kcyni.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments