Wigilia z Kibolami ŁKS-u Łódź 13.12.2014

Relacja ze strony LKSFans.pl:

„W sobotę, 13 grudnia 2014 roku, w centrum konferencyjno-bankietowym „Saffron” odbył się finał akcji charytatywnej „Wigilia z Kibolem” zainicjowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego oraz szkołę Cosinus. Tegoroczna edycja była zorganizowana z ogromnym rozmachem – sala restauracyjna przy ul. Obywatelskiej gościła ponad 225 dzieci – wychowanków Domu Dziecka nr 1 w Łodzi, podopiecznych świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Starym Polesiu oraz najmłodszych z ełkaesiackich rodzin.

Tradycyjnie świąteczne spotkanie rozpoczęło się od przemowy kapelana łódzkiego sportu – księdza Pawła Miziołka, który przypomniał na czym polega wyjątkowość okresu świąt Bożego Narodzenia i złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia.

– Świętujemy szczególny czas – dokładnie 2014 lat temu przyszedł na świat Zbawiciel, Jezus Chrystus. Dzisiaj spotykamy się na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia, aby wspólnie przełamać się opłatkiem i skosztować świątecznych potraw. Cieszę się, że możemy ponownie spotkać się w takim gronie – rozpoczął oficjalnie ksiądz Paweł Miziołek. Po krótkim przemówieniu duchownego najmłodsi goście zasiedli do posiłku, a ci spośród nich, którzy mieli wystarczająco dużo odwagi i chęci, mogli na specjalnie przygotowanej scenie wypróbować swoje umiejętności wokalne. Do śpiewania kolęd zachęcał bowiem muzyk, który na żywo akompaniował najmłodszym wokalistom.

Tego popołudnia najważniejsze były oczywiście dzieci, ale wśród zaproszonych gości nie zabrakło także przedstawicieli różnych środowisk zaangażowanych w organizację tegorocznej Wigilii. Głos zabrała m.in. Prezydent Łodzi, która przewodziła delegacji władz miasta.

– Bardzo mi miło, ze mogę być z wami podczas tak wyjątkowego dnia. Tworzycie jedną, wielką, ełkaesiacką rodzinę, która udowadnia, że chce i potrafi pracować na rzecz innych. Podziwiam was za to, jak jesteście zintegrowani, bez względu na wiek i inne różnice. Wesołych Świąt! – Zakończyła swoją wypowiedź Hanna Zdanowska.

Poza radnymi Rady Miasta i Prezydentem Miasta na Wigilii obecni byli także zawodnicy różnych sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego – siatkówki kobiet, piłki nożnej oraz boksu, a także osoby reprezentujące Stowarzyszenie Kibiców i współorganizatorów uroczystości. Wśród najmłodszych największą popularnością cieszyli się oczywiście sportowcy – piłkarze wraz z siatkarkami z drużyny młodzieżowej chętnie pozowali do zdjęć i opowiadali o swoich dyscyplinach. Na koniec spotkania, wraz z delegacją fanów ŁKS-u, wcielili się w rolę Mikołajów i zadbali o to, aby każde dziecko opuściło restaurację z pokaźnych rozmiarów paczką świąteczną.

Zakończenie posiłku nie oznaczało końca atrakcji dla najmłodszych. Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dzieci wraz z opiekunami udały się do Hali Sportowej przy ul. Skorupki, aby obejrzeć mecz I ligi siatkówki kobiet ŁKS – KS Murowana Goślina.

W imieniu Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim sympatykom naszego klubu, sportowcom sekcji piłki nożnej, siatkówki żeńskiej i boksu oraz przedsiębiorstwom, które wsparły tegoroczne spotkanie wigilijne dla dzieci z Domów Dziecka i ełkaesiackich rodzin. A są to: firma E.G.O. Polska Sp. z o.o., gabinety medyczne Orto Med Sport, Cukiernia Rozalka oraz przede wszystkim sieć szkół Cosinus, która w tym roku była również współorganizatorem wydarzenia. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zaprosić do wigilijnego stołu rekordową liczbę najmłodszych. Mamy nadzieję, że kibice naszego klubu odwdzięczą się sieci szkół Cosinus i będą się do nich licznie zapisywać!”

zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments