Wielki Śląsk z okazji Dnia Psa pomaga zwierzakom z „Ratujówki”

W Dniu Psa, który miał miejsce w czwartek, 1 lipca, kibice ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk, udali się do dobrze znanej sobie placówki – Grupie Pomocy Zwierzętom „Ratuj”, aby po raz kolejny wesprzeć przebywające tam zwierzaki. Poniżej relacja kibiców z tego wydarzenia.

 

Stowarzyszenie Wielki Śląsk:

1.07.2021 r. Wielki Śląsk z okazji „Dnia Psa” pomaga zwierzakom z „Ratujówki”

W Dniu Psa delegacja kibiców ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, udała się do dobrze znanej sobie placówki – Grupy Pomocy Zwierzętom „Ratuj”, aby po raz kolejny wesprzeć przebywające tam zwierzaki.

Naszą zbiórka na „Ratujówkę” wystartowała dwa tygodnie temu. Promowaliśmy ją dwoma hasłami: „Śląsk Wrocław na wakacyjnym szlaku, pamięta o potrzebującym zwierzaku” oraz „Pies, ten czworonożny wiernością kibicom jest bardzo bliski. W dniu jego święta zapełniamy darami schroniskowe miski”.

Treść drugiego hasła jest nieprzypadkowa, bowiem właśnie 1 lipca obchodzony jest „Dzień Psa”. Jest to święto ustanowione w 2007 roku dzięki inicjatywie czasopisma “Przyjaciel pies”. Taka data została wybrana nie bez powodu. Ma to związek z tym, że właśnie w lecie najwięcej czworonogów trafia do schronisk, ponieważ nieodpowiedzialni właściciele, którzy udając się na urlopy wakacyjne, nie mając co zrobić ze swoimi pupilami, decyduje się je porzucić. W związku z tym, ten dzień to doskonała okazja aby zastanowić się nad tym, jak traktowane są psy w naszym społeczeństwie, zwłaszcza podczas sezonu letniego.

Miejsce naszej wizyty również jest nieprzypadkowe, bowiem wybór padł na wrocławską „Ratujówkę”, która mieści się przy ulicy Krzemienieckiej. W tym miejscu byliśmy już kilkukrotnie i będąc w stałym kontakcie z opiekunami tego miejsca, jesteśmy informowani o brakach w pokarmie, a także w artykułach usprawniających opiekę nad zwierzakami, których jest tam coraz więcej. Widząc wdzięczność na twarzach wolontariuszy, a także ich szczere podziękowania, czujemy, że nasze wsparcie jest bardzo potrzebne. Nie mówiąc już o tych biednych czworonogach, które gdy tylko pojawi się człowiek okazujący im odrobinę miłości, aż rwią się do zabawy.

Wspomniana zbiórka pozwoliła nam zebrać wiele potrzebnych artykułów, które przynosili nam ludzie o dobrych sercach. Ponadto potrzebne środki zdobyliśmy poprzez kilka licytacji na profilu Karnety na Śląsk, za które kupiliśmy również potrzebne artykuły.

Od razu gdy tylko zdobyliśmy środki pieniężne, ruszyliśmy do poszukiwań sklepu, w którym moglibyśmy wydać zebraną kwotę. Z kilku sklepów, wybór padł na Outlet Zoologiczny Wrocław mieszczący się przy ulicy Żegiestowskiej 3, który również poleciło nam kilkoro znajomych. Ponadto właściciele sklepu, gdy tylko dowiedzieli się o naszej akcji, to nie dość, że dali nam mega rabaty, na zakupione przez nas artykuły, to jeszcze dorzucili sporo gratisów od siebie czym sprawili, że wyjechaliśmy stamtąd z wieloma rzeczami i ogromnie zadowoleni! DZIĘKUJEMY, JESTEŚCIE WIELCY!!! Ze swojej strony polecamy ten sklep wszystkim, którzy posiadają jakiegokolwiek zwierzątko – każdy znajdzie tam to, co będzie niezbędne do opieki nad jego pupilem.

Podsumowując. Do „Ratujówki” dostarczyliśmy m.in.:

– Kilkaset kilogramów karmy suchej i mokrej
– Kilkaset kilogramów puszek z pokarmem,
– Smycze (dla psów o różnej wielkości)
– Obroże (standardowe i chłodzące)
– Szczotki do wyczesywania zwierząt
– Miski
– Zabawki
– Podkłady higieniczne
– Rękawiczki jednorazowe
– Koce i legowiska
i wiele innych gadżetów.

Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż nasza zbiórka wypadła tak okazale, a także zachęcić do reagowania w chwili gdy zobaczycie, że psy żyją w złych warunkach lub są kompletnie porzucone. Ze swojej strony zapewniamy, że jeżeli taki zwierzak trafi pod opiekę Grupy Pomocy Zwierzętom „Ratuj”, to znajdzie się w najlepszych rękach, które każde z tych czworonogów otoczą opieką. Nie zapominajcie również o takich wspaniałych instytucjach, jak wspomniany wcześniej Outlet Zoologiczny, ponieważ gdyby nie wielkie serca właścicieli, którzy bez wahania wsparli naszą inicjatywę, to nasze podarunki nie byłyby tak okazałe.

WIELKIE SERCA – WIELKI ŚLĄSK!!!

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments