Widzew ukarany przez Komisję Ligi

Widzew Łódź został ukarany przez Komisję Ligi za zachowanie kibiców podczas meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy klubu Marcin Tarociński. Klub został ukarany karą finansową w wysokości 50 tys. zł oraz zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców na najbliższym wyjazdowym spotkaniu ligowym z Cracovią.

 

Jak informuje portal WidzewToMy:

Konsekwencją sportową sobotniej wizyty drużyny Widzewa we Wrocławiu była porażka i barak jakiegokolwiek punktu w starciu ze Śląskiem. Teraz mamy dalszy ciąg skutków tego spotkania. Chodzi o karę od Komisji Ligi.

Decyzją tego organu dyscyplinarnego kibice łódzkiego klubu nie będę mogli jako zorganizowana grupa pojawić się na najbliższym wyjazdowym meczu czerwono-biało-czerwonych. Ten zgodnie z terminarzem wypada 16 marca w Krakowie. Będzie to więc trzecie z rzędu spotkanie na stadionie Cracovii, w którym fani z Piłsudskiego nie wezmą udziału. W poprzednim sezonie oraz ostatnim przed reaktywacją klubu również obowiązywał ich tzw. zakaz wyjazdowy, więc na obiekcie przy Kałuży nie widziano ich już od prawie dwunastu lat.

Poza sankcją dla kibiców, karę finansową otrzymał także klub. Jak poinformował rzecznik prasowy Marcin Tarociński, wynosi ona 50 tys. złotych. Powodem jest użycie środków pirotechnicznych w sektorze gości.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artykuł dotyczy ekip
Widzew Łódź 15 fanatyków Oflaguj