Widzew Łódź ukarany zamknięciem dwóch trybun

Widzew Łódź został ukarany przez PZPN zamknięciem trybun B i D na dwa pierwsze mecze rozgrywek. To konsekwencje zachowania kibiców łódzkiego klubu podczas meczu w ostatniej kolejce 2. ligi. To oznacza, że trybuny, o których mowa będą zamknięte podczas meczu derbowego z ŁKS-em oraz Stomilem Olsztyn.

 

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN w tej sprawie:

Komisja Dyscyplinarna PZPN po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy podczas meczu II ligi pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, który odbył się 25 lipca 2020 roku, na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, postanowiła ukarać klub Widzew Łódź karą dyscyplinarną zakazu rozgrywania 2 meczów z udziałem publiczności na części obiektu sportowego – tj. wszystkich sektorach trybuny B i D stadionu Widzewa.

Kara dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021 i ma rygor natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z informacją otrzymaną z PZPN 25 sierpnia do klubu odrębnym pismem wysłane zostanie uzasadnienie orzeczenia, po otrzymaniu którego możliwe jest odwołanie się klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

[art5]

 

Oświadczenie klubu Widzew Łódź ws. zajść po meczu ze Zniczem przeczytacie TUTAJ. Do tej kwestii postanowili odnieść się również kibice reprezentujący grupę „Wiara spod Zegara”, więcej TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments