Widzew Łódź – Ruch Chorzów 04.05.2019

Mecz przyjaźni Widzewa Łódź z Ruchem Chorzów obejrzało z trybun 17839 widzów, z czego aż 1500 stanowili Niebiescy. W drugiej połowie w młynie gospodarzy wywieszono transparent z napisem „JESTEŚMY JEDNĄ DRUŻYNĄ”, rozciągnięto sektorówkę oraz odpalono pirotechnikę.

 

Wiara spod Zegara:
W ubiegłą sobotę rozegraliśmy zgodowy pojedynek z Ruchem Chorzów. Mecz, na którym w Sercu Łodzi zameldowało się niemalże 18 tysięcy ludzi. Jak zawsze przy okazji meczów z fanami niebieskiej eRki integracja trwała już od rana, a w wielu przypadkach od piątku. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem sektor gości był już wypełniony Niebieską Szarańczą i elegancko oflagowany. Na Niciarce obok sektora gości zasiadła liczna grupa chorzowskich bajtli.

[art5]

Nasz doping tego dnia na stałym, dobrym poziomie, urozmaicony zgodowymi przyśpiewkami, śpiewaniem na dwie strony z kibolami Ruchu, czy włączaniem do dopingu całego stadionu mógł się podobać, choć przy tej liczebności Zegara stać nas na więcej.

[art5]

Młodzi Ultrasi Widzewa na początku drugiej połowy zaprezentowali zgodową oprawę. Składała się ona z transu 'JESTEŚMY JEDNĄ DRUŻYNĄ’ oraz wycinanej sektorówki przedstawiającej 11-osobową drużynę kibiców Widzewa i Ruchu. Oprawa została okraszona sporą ilością rac.

[art5]

[art5]

Nasi piłkarze po 10 remisach, w końcu wygrali 3:0, szkoda, że tak póżno. Szkoda też, że w meczu z naszymi przyjaciółmi, których drużyna jest bliska spadku z drugiej ligi. Niebiescy jesteśmy z Wami! Mimo tych okoliczności to zwycięstwo przybliżyło nas do awansu i w kolejnych dwóch meczach zarówno piłkarze jak i my musimy dać z siebie wszystko.

[art5]

Podsumowując, w tym dniu w Sercu Łodzi panowała przyjacielsko-melanżowa atmosfera, a pomeczowe popijawy trwały w wielu przypadkach do niedzieli. Kibiców Ruchu Chorzów zjechało tego dnia do Łodzi 1500 i jest to jak dotąd najliczniejsza grupa gości na naszym stadionie. Z tego miejsca pozdrawiamy serdecznie naszych przyjaciół – WIDZEW I RUCH NA ZAWSZE! Na tym meczu wspierało nas też 20 kibiców CSKA Moskwa, oraz delegacje Elany Toruń, Wisły Kraków i KKSu Kalisz – wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie. Przed nami dwa bardzo ważne spotkania: w środę w Łodzi mecz z Olimpią Grudziądz, a w niedziele wyjazdowe spotkanie z ogórkami z Bełchatowa. Jak zawsze kwestia awansu rozstrzyga się w ostatnich kolejkach, mamy jednak na to duże szanse i miejmy nadzieje, że tak się stanie. W ŚRODE WSZYSCY NA STADION!

 

przygotowaliśmy dla Was aż 3 galerie z tego spotkania:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments