Widzew Łódź – Elana Toruń 23.03.2019

Za nami mecz przyjaźni w Łodzi, podczas którego Widzew podejmował Elanę Toruń. Tego dnia w Sercu Łodzi ustanowiono nowy rekord frekwencji, z czego na sektorze gości zasiadło około 700 kibiców Elany Toruń. Podczas spotkania obie ekipy zaprezentowały oprawy, do których odpalono sporą ilość pirotechniki.

 

Wiara spod Zegara:
Chyba wszystkie pomeczowe integracje dobiegły już końca, więc czas na podsumowanie tego co działo się w sobotę w Sercu Łodzi, a działo się dużo. Zacznijmy od tego, że mecz z Elaną miał być pierwszym zgodowym pojedynkiem odkąd gramy na nowym stadionie. Ciekawi byliśmy atmosfery jaka będzie panować w trakcie spotkania, no i pozytywnie się zaskoczyliśmy. Zamiast piknikowej aury jaka zwykle towarzyszy tego typu okazjom i większości meczom w Łodzi, w powietrzu czuć było kibolskie emocje i to wcale nie spowodowane boiskowymi wydarzeniami.

Młodzi ultrasi na wyjście piłkarzy zaprezentowali Pod Zegarem malowany transparent z hasłem ’ Dziś się bawią w świetle racy ’ , którego po chwili zastąpił kolejny, bardzo estetycznie wykonany, o treści ’ Elanowcy & Widzewiacy ’ a na sektorze w dwóch rzędach zapłonęły race.

[art5]

Ruszyliśmy z głośnym dopingiem przy okazji swój wzrok skupiając na tym, co dzieje się w sektorze gości. Kibice Elany chwilę po naszym pokazie rozciągnęli w klatce estetycznie namalowaną sektorówkę z Mikołajem Kopernikiem oraz hasłem na transparentach wywieszonych na górze i dole sektora ’ W Sercu Łodzi wszystkich wita – Elita Grodu Kopernika ’.

Po kilkunastu minutach klatka dla gości zapłonęła blaskiem odpalonej pirotechniki. Tym samym w świetle rac zaczęliśmy wspólną zabawę na wszystkich trybunach, która trwała długo dłużej niż regulaminowe 90 minut, ale o tym na końcu.

Doping na dobrym poziomie choć nadal stać nas na więcej. Szczególnie fajnie wyszły przyśpiewki na dwie strony z sektorem gości, ale i całym stadionem, który ochoczo odpowiadał na okrzyki intonowane przez Zegar. Zajebiście za to wyglądał cały stadion, kiedy ruszyliśmy z ’ Czterema trybunami ’ – machanie szalami, skakanie, maszerowanie w prawo w lewo i to każda trybuna osobno, rzecz jasna łącznie z naszymi toruńskimi kumplami – szacun Panowie i Panie ! Na Widzewie nie dość, że mecze ogląda się na stojąco to jeszcze te magiczne 4trybuny …

No i rekord dotychczasowej frekwencji – 18 tysięcy ludzi – bo przecież nie wszystkich nadążają liczyć kołowrotki 😉 a w tej liczbie ok 700 fanów Żółto Niebieskich ! I w tym miejscu należy przyznać, że toruńskie 'Pierniki’ zaprezentowały się najlepiej ze wszystkich ekip, które dotychczas do nas zawitały. Kibiców Elany nie zabrakło także pod Zegarem, zresztą jak i Widzewiaków w klatce.

[art5]

Mecz podobnie jak jesienią zakończył się sprawiedliwym remisem, a towarzystwo ruszyło umacniać zgodę w stadionowej knajpie, na osiedlach oraz kilku Fan Clubach. Towarzystwo imprezujące w Sercu Łodzi przeniosło się na Piotrkowską do jednego z klubów, gdzie tańczono do białego rana, albo i dłużej. Reasumując – oby więcej takich meczy na trybunach jak ten sobotni, który na długo zapadnie w pamięci. Przed nami jeszcze jeden zgodowy mecz – strach się bać co to się będzie działo. Z tego miejsca pozdrawiamy wszystkich sympatyków Elany Toruń ! Dzięki za wszystko i do zobaczenia na kibicowskim szlaku przyjaciele ! W&E

 

zobacz również zdjęcia:

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments