Widzew dostał zgodę na rozgrywanie meczów na stadionie w Byczynie

Nie tylko na mecz z Arką Gdynia, ale na całą rundę wiosenną dopuszczony zostanie stadion w Byczynie. Komendant policji w Poddębicach wydał pozytywną opinię o stanie infrastrukturalnym i przekazał ją dziś do Burmistrza Piotra Sęczkowskiego.

Oznacza to, że Widzew może rozegrać w tej lokalizacji wszystkie spotkania, ale na starcie przyszłego sezonu za każdy odbyty mecz w Byczynie zostanie ukarany 1 punktem plus 3 punkty kary ogólnej – to efekt niedociągnięć na obiekcie. Klub będzie się starał wywalczyć 18 marca przed Najwyższą Komisją Odwoławczą uniknięcie kary punktowej. Jeśli mu się to nie uda, w Byczynie zagra tylko z Arką, a pozostałe spotkania w Chorzowie.

Pozytywną opinię potwierdził nam Piotr Sęczkowski, który podpisze dokument umożliwiający odzyskanie przez Widzew zawieszonej tydzień temu licencji.

Komunikat służb po wizytacji stadionu:

W związku ze złożeniem wniosku przez klub sportowy RTS Widzew dotyczącego wydania opinii policji, 12 marca 2015 roku, po przeprowadzonej ponownej lustracji obiektu sportowego w Byczynie, Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach wydał opinię pozytywną.

Organizator dostosował obiekt do przedstawionych wcześniej zaleceń odnoszących się m.in. do poprawy stanu technicznego obiektu w Byczynie i po ponownej lustracji przeprowadzonej przez policję wydano przedmiotową opinię. We wspomnianym dokumencie Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach podkreślił jednak, że na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wszystkie mecze Widzewa w ramach rozgrywek I Ligii Piłki Nożnej odbywające się na stadionie w Byczynie, będą miały charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. W przypadku naruszenia tych przepisów, Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach będzie podejmował stosowne działania przewidziane przepisami prawa. Ostateczna decyzja co do zgody na rozgrywanie meczów na terenie obiektu sportowego w Byczynie należy jednak do Burmistrza Poddębic.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments