Ważna informacja dla lubiących naszą stronę na Facebooku

Jeśli masz facebooka i nie chcesz niczego przegapić na naszej stronie to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Jeśli go nie masz po prostu nie trać czasu na czytanie.

Facebook mówi wprost – utniemy zasięgi stronom i przestaniemy je promować na tablicach użytkowników.

Zmiana  dla przeciętnego użytkownika oznacza tylko tyle, że zamiast treści z polubionych stron i informacji będzie widział więcej zdjęć oraz wpisów znajomych. Mark Zuckerberg w swoim oświadczeniu przekonuje, że ma to przywrócić serwisowi jego społecznościowy charakter, a także ma to wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie, gdyż aktywna interakcja ze znajomymi jest dla nas zdrowsza, niż pasywne scrollowanie strumienia informacji.

Z aktualności zniknie przeważająca większość tzw. „treści publicznych”, czyli wpisów udostępnianych przez internetowych wydawców, marki, sklepy i strony. Bez zmian mają pozostać tylko te strony, które użytkownik wybierze do wyświetlania jako pierwsze.

Poniżej mała instrukcja jak w prosty sposób zrobić tak, aby nic nie przegapić.

1. Obserwuj stronę (warunek konieczny)
2. Wyświetlaj najpierw (warunek konieczny)
3. Włącz powiadomienia postów (warunek dodatkowy, powiadomień będzie tyle ile postów u nas na stronie).

Pozostałe posty stron będą promowane znacznie rzadziej. Może dojść do tego, że posty konkretnych stron będą się pojawiały na tablicach użytkowników maksymalnie dwa razy dziennie i to pod warunkiem, że będą to posty spełniające nowe wymogi.

To tyle od nas. Jeśli macie kilka stron na które wchodzicie warto poświęcić minutę, czy dwie aby zmiana jak najmniej Was dotykała.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments