Warta Poznań – Miedź Legnica 29.09.2019

Za nami ciekawy wyjazd Miedzianki do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa drużyna Warty Poznań. Tego dnia na sektorze gości pojawiło się 291 wyjazdowiczów, w tym 46 osób z Promienia i 10 ze Śląska Wrocław. Po 6 latach trwania układu, z dniem 29 września Miedziankę i Promień oficjalnie łączy zgoda. Więcej w obszernych relacjach samych zainteresowanych.

 

Ultras Miedź Legnica:
AWANTURY, OPRAWY, LIBACJE
MIEDŹ + PROMIEŃ = ATRAKCJE

„Wspaniały to był mecz, nie zapomnę go nigdy” parafrazując klasyka. W odróżnieniu od piłkarzy i trenera, my możemy to powiedzieć z czystym sumieniem. Ich szczęście polega na tym, że nie oni byli tego dnia najważniejsi, ale po kolei…

[art5]

Na mecz z Wartą zarządzamy pełną mobilizację w postaci plakatów, transparentów, ulotek i zapowiedzi zrealizowanej wspólnie z UPŻ, którą nieskromnie uznajemy za jedną z lepszych w naszej historii. Mobilizacja udaje się i w Grodzisku Wielkopolskim stawiamy się w 291 osób w tym 46 Promień Żary oraz 10 Śląsk Wrocław. Dodatkowo każdy wyjazdowicz otrzymuje okazjonalną koszulkę. Dziękujemy wszystkim za obecność.

[art5]

Z Żarskim Promieniem od ponad 6 lat łączył nas układ. W tym czasie przekonaliśmy się, że wyznajemy te same wartości i zasady. Postanowiono zatem, że czas nazwać rzeczy po imieniu i oficjalnie zamienić słowo układ na zgoda!

[art5]

Właśnie temu wydarzeniu poświęcono większość dopingu. A tego dnia doping niósł się wyjątkowo dobrze! W drugiej połowie prezentujemy przygotowaną wspólnie oprawę na którą składają się dwa transparenty AWANTURY, OPRAWY, LIBACJE. MIEDŹ + PROMIEŃ = ATRAKCJE machajki w barwach oraz 40 rac. Mimo padającego deszczu wyszło całkiem okazale. 

[art5]

Boiskowe spacery piłkarzy kończą się 4 porażką w tym sezonie i nie ostatnią jeśli sugerować się miną trenera.

Cuprum Invictus x Sekcja Sportowa
UML x UPŻ 

 

Kibice Promienia:
No to czas na małe podsumowanie naszej wyprawy…

Na niedzielny mecz do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa Warta Poznań wybieramy się w jednym celu – przybicia i świętowania ZGODY z Miedzianką. Mobilizacje w naszym gronie zaczynamy 2 tygodnie wcześniej. Do sieci puszczamy specjalną zapowiedź nagraną razem z Miedzią. Po gronie odbiorców śmiało możemy stwierdzić, że wszystkim przypadła do gustu.

[art5]

Podróżujemy furami, na trasie łapiemy się z autami/autokarami Miedzi. Łącznie nasza liczba na sektorze gości to 46 osób. Mamy ze sobą 3 flagi: „Sekcja Sportowa”, „UPŻ” i „Duma Łużyc”. Ponadto płot przyozdobiły flagi naszego zgodowicza. Doping jak to bywa na takich meczach łączony – sporo pozdrowień i wspólnych przyśpiewek. Tego dnia stał na bardzo dobrym poziomie, momentami z konkretnym pie*dolnięciem. Zabawa na sektorze trwała tak naprawdę cały mecz, pomimo niekorzystnego wyniku na murawie. Atmosferę dodatkowo podkręciła oprawa, którą przygotowaliśmy wspólnie z legnickimi ultrasami z „UML”. W imieniu naszej grupy ultras chcemy podziękować licznemu gronu naszych fanatyków za pomoc przy malowaniu, zaangażowanie oraz późniejszym temacie z piro. Pomimo niekorzystnej do końca pogody i uciekającego czasu, wszystko udało się przygotować w 100%. Prezentacja wjeżdża w drugiej połowie. Na początku pojawił się pierwszy trans „AWANTURY.OPRAWY.LIBACJE”. Po chwili flagi w wiadomym czasu i można było zmienić transparent na drugi „MIEDŹ+PROMIEŃ=ATRAKCJE”, który był dopełnieniem tego pierwszego.

[art5]


Całość oprawy uzupełniły machajki w barwach, połowa sektora naszych – połowa Miedzianki oraz 40 odpalonych rac. Efekt jak dla nas kozacki, pomogła pochmurna pogoda. Piłkarsko lepsi gospodarze 2:1, ale wynik zapewne zszedł na drugi tor. Warto zaznaczyć, że na ten mecz przygotowane były okazjonalne-zgodowe koszulki dla każdego wyjazdowicza. Cały sektor ubrany jednakowo prezentował się jeszcze bardziej okazale. Klatka gości pełna, dokładną liczbę podadzą Legniczanie.

Po meczu zawijka i dalsze umacnianie ZGODY. Dzięki za wszystko i do następnego Bracia!

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments