Warsztaty Prawne dla GieKaeSiaków

6 maja 2017 roku miały miejsce pierwsze zajęcia dla kibiców GKS-u, organizowane przez Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów. Były to Warsztaty Prawne dla GieKaeSiaków, a odbywały się one na sali VIP na trybunie północnej naszego stadionu.

Zajęcia dla sympatyków GieKSy poprowadził mecenas Plewiński. W swojej pogadance dla uczestników skupił się wokół przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, uprawnieniach i obowiązkach służb mundurowych, a także postępowaniach przy sprawach o wykroczenia i przebiegu skutecznej procedury odwoławczej od nich. Poznański adwokat, będący prywatnie kibicem Lecha, odpowiedział na sporo zadanych mu przez GieKaeSiaków pytań, związanych z niejasnościami w powyższych tematach. Część uczestników spotkania po pogadance skorzystała z indywidualnych porad prawnych, dotyczących nurtujących ich spraw.

Można śmiało powiedzieć, że tematy podjęte na Warsztatach to główne problemy natury prawnej, z jakimi borykają się fani meczów piłkarskich. Ważną kwestią, która leży w gestii Ośrodka, jest uświadomienie kibicom GKS-u szkodliwości prawnej pewnych zachowań, a także zaznajomienie ich ze swoimi prawami i obowiązkami dotyczącymi uczestniczenia w imprezach masowych. Niestety, słaba znajomość prawa, którą ma wielu z nas, jest często wykorzystywana przez służby mundurowe do nadinterpretacji przepisów, jawnego łamania przez nie prawa, a w skrajnych przypadkach karania za czyny, które nie miały miejsca. Uczestnicy spotkania z pewnością wynieśli z niego przydatną wiedzę, która pomoże im w unikaniu powyższych sytuacji. Cieszy, iż większość z uczestników spotkania to młodzież. Kto wie, być może obecność na dzisiejszych Warsztatach pozwoli im uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń, na które natknęło się wielu z ich starszych kolegów.

Ośrodek w Bełchatowie planuje w tym roku szereg, dotyczących różnej tematyki, zajęć i warsztatów dla fanów GieKSy, w szczególności skierowanych do ich najmłodszej części. Będą one odbywać się nie tylko we właściwiej siedzibie Ośrodka (pomieszczenia pod trybuną północną), ale na wykorzystanej do zajęć sali VIP na górze trybuny północnej. Wszystko dzięki uprzejmości Miejskiego Centrum Sportu, będącego od niedawna administratorem stadionu w Bełchatowie.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments