W Rogowie powstał patriotyczny mural

Na stronie Kibiców łódzkiego Widzewa czytamy:

„Ciekawe graffiti powstało niedawno w Rogowie. Co ciekawsze, zostało zadedykowane niezwykłej postaci, nieco zapomnianemu żołnierzowi biorącemu udział w walkach podczas II wojny światowej na Wschodzie.

Pomysł na zrobienie pracy upamiętniającej niezwykłe życie niedźwiedzia Wojtka – żołnierza ze stopniem kaprala w Armii generała Andersa powstał w głowie jednego z członków naszej grupy kilkanaście dni temu i spodobał się reszcie. Dodatkowo motywował nas fakt, że co raz częściej słychać o upamiętnianiu Żołnierzy Wyklętych, Cichociemnych czy Powstania Warszawskiego – również wśród kibolskiego społeczeństwa – a o tym niezwykłym bohaterze historia jakby zapomniała.

Nie zamierzamy poprzestać na upamiętnieniu Niedźwiedzia Wojtka tylko poprzez zrobienie muralu na jego cześć. Jest kilka pomysłów na propagowanie tej niesamowitej historii więc wszystko w naszych rękach. Mamy też nadzieję, że nasza świeżo powstała praca oraz ten artykuł będzie impulsem dla całego naszego środowiska kibicowsko patriotycznego żeby więcej uwagi poświęcić temu niezwykłemu bohaterowi, a przede wszystkim pamiętać o nim.

Z pozdrowieniami od fan clubu Widzewa z Rogowa. Dziękujemy za pomoc dla malarzy z grupy Niechciani Nielubiani!”

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments