VIP-y demolują polskie stadiony. Gorzej, niż chuligani

Porysowany parkiet, potłuczone blaty nad barem, brudne ściany na polskim stadionie piłkarskim. Nie, to nie efekt zadymy chuliganów, to straty po zabawach pijanych VIP-ów na mistrzostwach Europy. Największe straty są na stadionie we Wrocławiu.

Po ostatnich wyborach parlamentarnych premier Donald Tusk (55 l.) wydał wojnę stadionowym chuliganom. Nowe techniki operacyjne pozwalają na wyciąganie ludzi z domu o świcie za to, że nie usiedli na wyznaczonym meczu na stadionie podczas meczu piłkarskiego. A co z osobami, które zasiadają na trybunach dla VIP-ów i niszczą stadiony? Ich się nie wsadza za kraty.

O ile na samej płycie wrocławskiego stadionu czy trybunach wszystko było w należytym porządku, o tyle zniszczenia w sektorach stadionu przeznaczonych dla VIP-ów oszacowano wstępnie na ponad 300 tys. zł.

– Porysowany parkiet w sektorze VIP, potłuczone szklane blaty nad barem, pobrudzone ściany i zniszczony kanał wentylacyjny to najpoważniejsze usterki – wylicza rzecznik spółki Wrocław 2012 Adam Burak.

Tak jest nie tylko we Wrocławiu. W lożach VIP-owskich leje się wóda, większości zasiadających tam ludzi mecz nie interesuje. Przychodzą, by się napić, zabawić, pokazać. Bo bycie na meczu jest ostatnio modne. Od Euro. I okazuje się, że na czterech polskich stadionach, na których organizowano tegoroczne mistrzostwa Europy, straty są większe w lożach VIP, niż na reszcie obiektu.

Tyle że tych ludzi policja nie wyciąga o świcie z domów, nie zakuwa w kajdanki, nie zamyka w aresztach. Bo to bardzo ważne osoby…

źródło: fakt.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments