V Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Choć różnią się ich barwy klubowe i regionalne antagonizmy, to połączyła ich wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny przed cudownym obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

Zdaniem księdza, który odprawiał mszę, fani sportu są dziś dyskryminowani. I to nie za chuligaństwo, a za patriotyzm i „niezależne myślenie”.

Na plakacie zachęcającym kibiców do wzięcia udziału w pielgrzymce organizatorzy napisali:
– „Jasna Góra, jak co roku, stoi otworem przed każdym kibicem, bez względu na barwy klubowe które reprezentuje, czy miejsce dopingowanej drużyny w tabeli ligowej. Nie będą miały znaczenia „zakazy stadionowe”, nie będzie trzeba posiadać specjalnej „karty kibica”. Każdy według własnej woli, wierny wierze i tradycji Ojców, jako zwykły człowiek, kibic, Polak jest zaproszony do wspólnej modlitwy na V Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę”.

To grupa systematycznie wyszydzana, a decydenci ignorują jej postulaty oraz poglądy. Od mediów poczynając, na uchwalonych już ustawach i projektach legislacyjnych skończywszy. Kazus telewizji Trwam, która transmituje dzisiejsze wydarzenie, jest tego najlepszym dowodem – mówił w homilii wygłoszonej podczas V Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców ksiądz Jarosław Wąsowicz – informuje gazeta.pl. Są, zdaniem duchownego prześladowani nie za chuligaństwo a za niezależne myślenie, patriotyczne inicjatywy, manifestowanie przeciw arogancji administracyjnej.

Środowisko kibicowskie ma jednolity i ogólnie przyjęty na trybunach światopogląd: silne umiłowanie ojczyzny, dumę z naszej historii i kultywowanie pamięci o bohaterach, konserwatywne podejście do kwestii tolerancji, przywiązanie do tradycji oraz, co najważniejsze, publiczne prezentowanie tych wartości i ideałów – stwierdził ksiądz Wąsowicz. Porównał nawet sytuację kibiców do Abla, który został zamordowany przez Kaina. Nie dziwcie się bracia, jeśli świat was nienawidzi. Bądźmy wierni sprawiedliwości, nawet jeśli wszyscy nas przez to znienawidzą – wzywał.

źródło: Dziennik.pl
zdjęcia: Torcida.eu | 12zawodnik.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments