Unia Tarnów – Wiślanie Jaśkowice 29.06.2021

Unia Tarnów po trzech latach przerwy wraca do III ligi. Jaskółki w rewanżowym spotkaniu barażowym na własnym stadionie pokonały Wiślan Jaśkowice 4:0 i awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. Tego dnia gospodarze zaprezentowali dwie oprawy. Pierwsza składała się z sektorówki „Forza Unia”, do której odpalono race, z kolei druga prezentacja to rzucone serpentyny, flagi na kijach i racowisko. Po końcowym gwizdku arbitra nadszedł czas na świętowanie awansu.

 

Relacja Unii Tarnów:

Unia Tarnów w 3 lidze! Wczoraj obudziliśmy się w nowej sportowej rzeczywistości. To były trzy lata ciężkiej walki uwieńczonej obecnym sezonem, najtrudniejszym. Przeciwności nie brakowało. Kontuzje, przesuwanie meczów przez covid, groźba odwołania drugiej rundy, kpina w postaci miejskiej dotacji w wysokości 10 tys. zł… Musieliśmy odrabiać punktowe straty do lidera. Punktem przełomowym okazały się wygrane jesienne derby w doliczonym czasie, po których Jaskółki zaliczyły serię zwycięstw. Kiedy wydawało się, że już odrobimy dystans przyszła wpadka w Gorlicach, kiedy już mieliśmy świętować zajęcie pierwszego miejsca, straciliśmy gola w 94 minucie w Woli Rzędzińskiej, aby w ostatniej kolejce walczyć do ostatniego gwiazdka sędziego w meczu z rezerwami Niecieczy. Wreszcie zaczęły się baraże i już po 15 min. przegrywaliśmy 0-2. Ale podobnie jak we wcześniejszych przypadkach i tym razem Jaskółki się podniosły, aby wreszcie w 30 meczu tego sezonu roznieść rywala 4-0. Brawa dla piłkarzy, brawa dla trenera, dla sztabu szkoleniowego, brawa dla działaczy klubu, którzy zrobili wszystko, aby wydobyć go z zadłużenia, aby wzmocnić zespół, aby perfekcyjnie, własnymi środkami przygotować murawę stadionu miejskiego, która stała się naszym atutem w walce z najgroźniejszymi rywalami.

Brawa dla kibiców, którzy sami się zrzucali, aby wesprzeć klub, aby pokazać piłkarzom, że w nich wierzą. Za tą atmosferę w Skawinie, za liczne przybycie na rewanż w Tarnowie. Podziękowania dla sponsorów, szczególnie Grupie Azoty, firmie Sokołów, którzy są z zespołem mimo spadku, jaki przytrafił się w 2018 roku.

Tarnów jest głodny futbolu. Ten mecz był największym widowiskiem sportowym obecnego roku w naszym mieście. Emocje i końcowa wielka radość zapiszą się w naszej pamięci. Taka jest piłka nożna, za to kochają ją miliony. Patrząc na durne przepisy, ustawy, restrykcje można powiedzieć tylko tyle – dajcie ludziom cieszyć się futbolem. Szczególnie na przestrzeni ostatniego roku, kiedy byliśmy zamykani w domach, piłka daje poczucie powrotu do tego, co było wcześniej. Wrażeń dostarczają nam fantastyczne mecze na trwającym Euro, a nasze Jaskółki pokazały, że również na niższym szczeblu piłka jest pasjonująca. Idziemy do przodu, nigdy więcej 4 (czyli 5) ligi. W sierpniu widzimy się wreszcie w 3 lidze.

 

Relacja Okocimskiego Brzesko:

Jesteśmy obecni w ~30 osób na meczu barażowym w Tarnowie. Jaskółki pewnie wygrywają 4:0 i zapewniają sobie awans do 3 ligi. Po meczu wspólnie świętujemy na Tarnowskim rynku. Gratulacje awansu i dzięki za konkretną gościnę! OKOCIMSKI & UNIA


 

video:

 

 

 

zobacz również zdjęcia:

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments