Unia Tarnów – Poprad Rytro 21.09.2019

Kibice Unii Tarnów wystawili około 140-osobowy młyn, oraz zaprezentowali oprawę, do której odpalili pirotechnikę. Tego dnia mogli również liczyć na wsparcie 20 osób z Brzeska. Więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Elita Tarnowa:
Na meczu z Popradem Rytro zaprezentowaliśmy oprawę nawiązującą do wydarzeń z ostatnich tygodni. W Tarnowie rozgorzała gorąca dyskusja, wywołująca liczny sprzeciw mieszkańców wobec usunięcia „Jaskółki” z nazwy obecnie modernizowanej, największej sportowej hali w Tarnowie, pamiętającej sukcesy koszykarzy Unii Tarnów, mecze naszych szczypiornistów, młodych piłkarzy czy turnieje, w których sami występowaliśmy na parkiecie w kibicowskiej rywalizacji. Ludzie związani z tarnowskim sportem i jego sympatycy mocno do niej przywiązani podpisywali się pod naszą petycją. Wspólnie udało nam się wygrać tą batalię i zachować „Jaskółkę”.

[art5]

Oprawa przypomniała o dwóch najważniejszych symbolach naszego miasta. Leliwa – szlachecki herb rodu tarnowskich, Spycimira Leliwity wybitnego człowieka średniowiecza, założyciela grodu pod Górą Św. Marcina w XIV wieku, do dzisiaj będąca herbem Tarnowa i Jaskółka – znak rozpoznawczy tarnowskich Zakładów Azotowych, które były i są głównym motorem napędowym rozwoju przemysłowego, infrastrukturalnego, kulturalnego i sportowego. Za ich przyczyną stała się herbem wielu tysięcy sportowców, skupionych przez lata w kilkunastu sekcjach, sławiących Tarnów i Unię na arenie krajowej i międzynarodowej. Na sektorówce umieściliśmy je nad panoramą, w której uwzględniliśmy stadion, fabryczne kominy, wieżowce i ratusz. Znakomicie z kolorystyką oprawy zgrały się czerwone race po obu jej stronach nadając odpowiedniego klimatu. Nas 140 osób, w tym 20 Okocimski Brzesko (dzięki za przybycie!). Na sektorze dwie nasze flagi Władcy Miasta i Ultras oraz jedna Okocimskiego. Niestety tym razem piłkarze zagrali słabiej i przez porażkę tracimy pierwsze miejsce w tabeli. Walczymy dalej!

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments