Unia Tarnów – Piast Gliwice 07.10.2015

Relacja kibiców Unii Tarnów:
Mecze z drużynami z ekstraklasy powoli stają się tradycją naszego klubu. Unia Tarnów tym razem zagrała z Piastem Gliwice. Mecz przypadł na termin środowy, ale za to odbył się przy sztucznym oświetleniu, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem w naszym mieście.

Mecz cieszył się sporym zainteresowaniem widzów, nas w młynie zabrało się około 220 osób. Doping nie był na najwyższym poziomie, ale nie zabrakło atrakcji ultras.

W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy kartoniadę ZKS. Składały się na nią kartony z literami na tle szachownicy. Oprawę uzupełnił również transparent w szachownicę z napisem Zakładowy Klub Sportowy. Nawiązaliśmy do dumnej tradycji najlepszego klubu Tarnowa.

W drugiej połowie prezentujemy oprawę „Wild city – wild rules”. Na sektorówce znalazł się wilk obok herbu. Do tej oprawy odpalamy race, stroboskopy i świece dymne, następnie machamy 80 flagami.

W trakcje meczu miało miejsce pasowanie młodych piłkarzy Jaskółek, którzy licznie zawitali na dzisiejsze spotkanie. Na naszym sektorze zawisły trzy flagi – Ultras, WSM i Duma Tarnowa, a także transparenty: „pozdrowienia do więzienia” i antyimigracyjny. Okrzykami zaznaczyliśmy, że domagamy się nowego stadionu, zresztą nadal na prostej wisi transparent – „Stadion Miejski w Tarnowie – ta ruina tak się zowie”, który pozostał jeszcze z żużla.

Naszemu wychowankowi Jakubowi Kuzdrze, dla którego ten mecz był pożegnalnym z tarnowskim klubem wręczyliśmy szalik. Otrzymał także inne pamiątki od klubu i urzędu miasta.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments