Ultras od kuchni

Dzisiaj dostaliśmy na facebookową skrzynkę link do artykułu, który ukazał się na stronie Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk. Postanowiliśmy zamieścić całość artykułu jako ciekawostkę dla mniejszych ekip. Miłej lektury!

Chcielibyśmy wam przedstawić przygotowania gdańskich kibiców do ostatniego meczu sezonu w którym drużyna Wybrzeża podejmowała głównego rywala w walce o awans GKM Grudziądz a podczas, której została zaprezentowana spektakularna oprawa. Zapraszamy do zapoznania się z opisem przygotowań oraz zdjęciami jak powstawała sektorówka.

GKS Wybrzeże Gdańsk – GKM Grudziądz

Niemal od samego początku rundy play-off było wiadomo, że walka o awans do Ekstraligi rozstrzygnie się w meczu kończącym sezon, w którym GKS Wybrzeże Gdańsk podejmie GKM Grudziądz.
Przygotowania do tego meczu po stronie kibiców z Wolnego Miasta Gdańska trwały ok. 2 tygodni. Postanowili oni przygotować na tę okazję coś specjalnego spodziewając się awansu i wysokiej frekwencji. Dodatkowej mobilizacji do pracy dodawał fakt, że będzie to spotkanie derbowe tak więc trzeba było zaprezentować się naprawdę dobrze. Większość swojego prywatnego czasu i chęci Ultrasi Wybrzeża poświęcali sektorówce zaprojektowanej specjalnie na to spotkanie. Po stworzeniu grafiki przeszli oni do szycia. Połączyć ze sobą należało 10 pasów materiału o długości 40m, a następnie całość pokryć kilkudziesięcioma litrami farby. Wymagało to niemałego trudu.

W czasie meczu zawieszamy transparent o treści: „Mimo, że wiele jest do stracenia, warto ryzykować i spełniać marzenia”. Mimo to że na tym meczu obowiązywał absurdalny zakaz prezentowania sektorówek ustalony przez smutnych panów w niebieskich pidżamach udaję nam się „teleportować” ją na stadion. (Nie mogliśmy przecież zrezygnować z czegoś co pochłonęło tyle trudu ,czasu oraz pieniędzy.) Po małym czary mary w wykonaniu naszych ultrasów nad głowami Gdańskich kibiców pojawiło się płótno o wymiarach 40x15m (600 metrów kwadratowych), na którym widniało 8 postaci kibicujących gdańskiemu Wybrzeżu. Zapewne dzielni stróże prawa jak i ochrona zastanawia się jak to się stało po dziś dzień. Przygotowany transparent na płot zajmuje 35m. Podczas całego spotkania dało się zauważyć i usłyszeć znaczną ilość pirotechniki.

Przygotowanie tak doskonałej oprawy zajęło Nam łącznie ponad 60 godzin roboczych a za każdym razem wałki trzymało ok. 20 osób. Pracowały one przez wiele godzin, czasem również nocami co przekładało się na ich niezbyt wysoką formę fizyczną w pracy lub szkole następnego dnia. Wszystkie ich starania zostały jednak wynagrodzone w momencie prezentowania dzieła nad głowami tysięcy kibiców czerwono biało niebieskich. Wszyscy którzy przyłożyli rękę do oprawy mogą teraz dumnie cieszyć się z jej efektownej demonstracji.
Wszystko udało się osiągnąć dzięki wcześniejszej zbiórce pieniędzy na stadionie, która dopiero z naszym dużym wkładem pozwoliła ukończyć oprawę w 100%. Mówiąc Wam, że każda złotówka jest na wagę złota, nie przesadzaliśmy ponieważ jak sami zaraz się przekonacie trochę Nas to kosztowało.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z malowania oprawy oraz kwoty za poszczególne rzeczy, które były nam niezbędne do pracy.

KOSZTY:
Materiał – 1400 zł
Farby i sprzęt malarski – 1600 zł
Pirotechnika – 2000 zł
SUMA: +/- 5000 zł

Zdjęcia z malowania oprawy:

autor: Wojtasgda

źródło i zdjęcia: Wybrzeze.gda.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments