VI turniej kibiców Ruchu Radzionków 08.02.2020 9 lutego 2020

W drugą sobotę lutego odbył się VI turniej kibiców Ruchu Radzionków, w którym udział wzięło około 50 fanatyków. Więcej w krótkiej relacji samych zainteresowanych.

 

Relacja Ruchu Radzionków:

Do rundy wiosennej pozostało jeszcze trochę czasu ale postanowiliśmy zorganizować kolejny turniej przede wszystkim dla osób, które regularnie jeżdżą na wyjazdy i przychodzą do młyna na meczach domowych. Rok temu z różnych przyczyn turnieju nie było, ale podobnie jak w poprzedniej, piątej edycji zwyciężył fan club z Vitoru.

Turniej składał się z sześciu drużyn i oprócz Vitoru, Sójczego, Górki i Zawadzkie w tym roku zadebiutowała ekipa z Suchej Góry oraz swój skład wystawiła pierwszy raz grupa ultras South Inferno. Rozgrywki podzielono na dwie grupy w których drużyny grały mecz i rewanż, a po rywalizacji grupowej każdy już walczył o jak najwyższą pozycję w klasyfikacji końcowej. W meczu o piąte miejsce zmierzyła się Górka z Zawadzkim, czyli derby Radzionkowa, w których po rzutach karnych wygrała ekipa Zawadzkiego. Kolejne derby tym razem Bytomia to pojedynek Sójczego i Suchej Góry o trzecie miejsce i po zaciętym spotkaniu na „pudło”wskoczyła drużyna Sójczego wygrywając 2:1. Trzeba przyznać, że Sucha Góra to czarny koń tego turnieju, bo chłopaki zaczęli słabo, ale z meczu na mecz się rozkręcali i tym samym zdobyli czwarte miejsce, ale za każdym razem walczyli do samego końca. Na uwagę zasługuje bramkarz Suchej Góry, który był zdecydowanie najlepszym bramkarzem turnieju. W finale Vitor rozgromił ultrasów z South Inferno aż 6:2 – gratulacje! Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik z South Inferno, który na swoim koncie miał 11 bramek, a tuż za nim z jednym golem mniej uplasował się chłopak z drużyny Vitoru.

Mimo wszystko wynik i tak był sprawą drugorzędną, ponieważ najważniejsza była zabawa i integracja kibiców w przerwie między rozgrywkami, a że na hali pojawiło się około 50 kibiców to fajnie było znowu zobaczyć się w takim gronie.