VI Turniej Kibiców „Dolcan i Przyjaciele” 13 lutego 2019

W miniony weekend na hali jednej z ząbkowskich szkół odbyła się szósta edycja turnieju Kibiców „Dolcan i Przyjaciele”, którą tym razem zwyciężyła drużyna Wola Olimpijczycy. Tego dnia przez cały okres trwania turnieju przez halę przewinęło się grubo ponad 100 osób.

 

Duma Warszawskiego Przedmieścia:

W miniony weekend mieliśmy okazje gościć przyjaciół, na szóstej już edycji turnieju kibiców „Dolcan i Przyjaciele”. Zmagania turniejowe, rozpoczęliśmy „punktualnie” o 10:30 na hali jednej z ząbkowskich szkół.


Główną innowacją tegorocznej edycji, była forma rozgrywania turnieju. Zagraliśmy systemem ligowym, „każdy z każdym”. Od początku zawodów, mimo przyjacielskiej atmosfery, czuć było rywalizację o każdy punkt. Każdy mecz był ważny. Lider zmieniał się praktycznie co kolejkę. Jak to w przypadku polskiej ligi, decydująca okazała się ostatnia seria spotkań.

Po rozegraniu łącznie prawie 30 meczów, końcowa tabela wyglądała następująco:

1. Wola Olimpijczycy
2. Dolcan
3. Olimpia
4. Mazur
5. CKS Czeladź
6. Pogoń Siedlce Kibice
7. Ząbkoviaki
8. Zielonka.

Po części sportowej, udaliśmy się na salę gdzie odbyła się integracja. Tam wręczono dyplomy dla ekip oraz puchary dla zwycięzców. Odznaczeni zostali też indywidualnie najlepszy bramkarz oraz strzelec turnieju. Przez wynajętą przez nas salę, przewija się grubo ponad 100 osób! Więcej o imprezie tradycyjnie nie napiszemy, zapraszamy na przyszłe edycję.


Na koniec oczywiście podziękowania dla gości za przyjęcie zaproszenia i liczne stawienie się na turnieju. Co roku możemy liczyć na godne odwiedziny u nas w Ząbkach! Podziękowania również dla wszystkich którzy w chociaż najdrobniejszy sposób przyczynili się do organizacji tego turnieju. Ciężko wymieniać wszystkich, było was jak zwykle wielu. Standardowo, przy okazji każdego turnieju, oddzielne podziękowania dla mamy braci K. za kolejne litry przepysznego ząbkowskiego żurku. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

 

Olimpijczycy:
W miniony weekend bierzemy udział w turnieju „Dolcan i przyjaciele” organizowanym przez Braci z Ząbek. Podczas całego turnieju umacniamy nasze kontakty z Braćmi Fanatyczna Czeladź – Bastion Zagłębia jak i Duma Warszawskiego Przedmieścia. Nasza drużyna nieoczekiwanie zajmuje w całym turnieju 3 miejsce a nasz bramkarz dostaje specjalne wyróżnienie za najlepszego na budzie.

Gratulujemy Legia Wola za zajęcie pierwszego miejsca. Razem jako dzielnica zdobywamy trzy zacne kielonki z których jak to zwyczaj głosi trzeba było opić nasze sukcesy. Bardzo dziękujemy Dolcanowi za zaproszenie, mega gościne,organizacje całego turnieju i gratulujemy zajęcia drugiego miejsca. Mocno Wola! Mocno Olimpia! 

 

Mazur Radzymin – Kibicowsko:

W ubiegły weekend w liczbie 20 osób stawiamy się w Ząbkach na turnieju kibiców Dolcanu. Oprócz nas i gospodarzy obecni również fanatycy Olimpii Warszawa, Pogoni Siedlce, CKS-u Czeladź i Legii Warszawa (Zielonka i Wolscy Legioniści). Jako obrońcy tytułu sprzed dwóch lat rozpoczęliśmy zmagania z wysokiego C. Oprócz walki na boisku, Mazur mógł liczyć na głośny doping. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, co było pewną nowością i miało niemałe znaczenie. Źle dobrana taktyka i niestety po mocnym początku nasza forma malała wprost proporcjonalnie do wypitego alkoholu. W meczu o zwycięstwo w całym turnieju przegrywamy z Wolą, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Po turnieju tradycyjna impreza, jak zawsze świetnie zorganizowana przez naszych przyjaciół z Ząbek. I jak za każdym razem wybitne jednostki w naszej ekipie wiodły prym także poza boiskiem. Podziękowania dla Dolcanu za zaproszenie i świetną organizację, a dla reszty ekip za zajebistą zabawę. Pozdro i do zobaczenia na szlaku. My powoli budzimy się z zimowego snu z utęsknieniem czekając pierwszej tegorocznej kolejki. To już za miesiąc!