Turniej Kibicowski Legia Cup 2020 23 stycznia 2020

W miniony weekend miał miejsce turniej, który organizowany był przez Legijną grupę UZaLeżnieni. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. W zmaganiach boiskowych zmierzyło się 20 drużyn, w tym zagraniczne – zaprzyjaźnione FC Den Haag (Holandia) oraz gościnnie Olimpija Ljubljana (Słowenia) i Tarpeda Mińsk (Białoruś). Turniej wygrała drużyna Szczecinek & Grójec.

 

Relacja grupy UZL (UZaLeżnieni):

Po bardzo udanym ubiegłorocznym turnieju kibicowskim każdy jednoznacznie stwierdził, że turniej organizowany przez naszą UZaLeżnioną grupę pod patronatem SKLW musi na stałe zagościć w naszym kalendarzu.

Przygotowania do turnieju tak jak w zeszłym roku, rozpoczęliśmy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Ogarnialiśmy halę, hotele, cateringi, zaproszenia i wiele, wiele innych mniejszych bądź większych spraw, które złożyły sie na końcowy sukces imprezy.

Tak jak rok temu, oprócz Legijnych grup/dzielnic oraz FC zaprosiliśmy nasze zgody, a także dwie zaprzyjaźnione ekipy: Olimpije Ljubljana oraz Tarpeda Mińsk.

Identycznie jak w zeszłym roku, zaczęliśmy już w piątek w godzinach wieczornych losowaniem grup turniejowych, które prezentowały się następująco:

Grupa A:
Zachodnia Koalicja
Zagłębie Sosnowiec
Raszyn/Ząbki
Bródno/Mokotów
Legionowo/Nowy Dwór Maz.

Grupa B:
Teddy Boys 95
FC Den Haag
Zjednoczone Południe
Ochota/Dęblin
Szczecinek/Grójec

Grupa C:
UZaLeżnieni
Radomiak Radom
Tarpeda Mińsk
Wola/Muranów
Ciechanów/Wyszków

Grupa D:
Nieznani Sprawcy
Olimpia Elbląg
Olimpija Ljubljana
Grochów/Gocław
Brodnica/Chełmża

Po rozlosowaniu grup turniejowych, wspólnej kolacji oraz imprezie w wynajętym lokalu… duża cześć osób przeniosła sie na imprezę w hotelu, która trwała do samego rana😀

Sobota to już całodzienna zabawa na hali, przez którą przewinęły się rzesze Legionistów oraz liczne delegacje zgód. Wspaniała integracja na trybunach oraz rywalizacja na boisku przy głośnym dopingu zostały zwieńczone konkretną imprezą, która na pewno na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Co do spraw stricte piłkarskich to po długich i wyczerpujących rozgrywkach w fazie grupowej rozpoczęła się emocjonująca rywalizacja w ćwierćfinałach, w których:

– UZaLeżnieni wygrali z Nieznanymi Sprawcami
– Szczecinek/Grójec z Zagłębiem Sosnowiec
– Grochów/Gocław z Radomiakiem
– Ochota/Dęblin z Legionowem/Nowym Dworem Mazowieckim

Natomiast w półfinale, UZLe musieli uznać wyższość Szczecinka/Grójca, a Grochów/Gocław nie dali rady Ochocie/Dęblinowi.

Ostatecznie:
1. Szczecinek/Grójec
2. Ochota/Dęblin
3. Grochów/Gocław
4. UZaLeżnieni

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni z nami na tym turnieju, zarówno tym grającym jak i pijącym! Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i wyśmienicie spędził czas!😁

Oddzielne podziękowania kierujemy do:
– Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa za sfinansowanie turnieju
– Sklepu Żyletka za nagrody dla zwycięzców
– Firmie HMtrans
– Restauracji Sportsbar Łazienkowska 3

 

Relacja Zagłębia Sosnowiec:

W miniony weekend odwiedzamy Warszawę w około 50 osób, gdzie na zaproszenie Przyjaciół uczestniczymy w turnieju LEGIA CUP 2020. Serdecznie z tego miejsca dziękujemy wszystkim zainteresowanym za konkretnie spędzony czas. LEGIA&ZAGŁĘBIE !

 

Relacja Legijnej Ochoty:

Turniej Legia Cup 2020 zaczęliśmy już podczas losowania grup integrując się z pozostałymi drużynami 😉. Nasza dzielnica wystawiła drużynę łączoną z Legijny Dęblin i tym sposobem zaprawieni już w piątek jako Ochota/Dęblin zagraliśmy w grupie B turnieju.

Ogromne podziękowania należą się organizatorom, że niczego nam nie zabrakło i w komforcie mogliśmy cieszyć się urokami imprezy.

Nasi piłkarze świetnie radzili sobie na boisku dzięki czemu niesieni naszym głośnym dopingiem dotarli do finału gdzie czekała już na nich jedyna drużyna z którą do tej pory nie wygrali.

W całym turnieju zajęliśmy 2 miejsce, bawiliśmy się świetnie, a nasi piłkarze wykonali kawał świetnej roboty za co wielkie podziękowania i szacun Panowie!

Dzięki wielkie dla kibiców z Legijnego Dęblina za wspólną zabawę i integrację!

Pozdrowienia dla drużyny Szczecinek/Grójec z którymi zagraliśmy dwukrotnie świetne wyrównane spotkania – w grupie i finale oraz ich kibiców z którymi świetnie się bawiliśmy na trybunie dopingując naszych grających!