Obchody 100-lecia Polonii Bytom 04.01.2020 7 stycznia 2020

4 stycznia w Bytomiu z okazji 100-lecia klubu odbył się turniej kibicowski, w którym udział oprócz gospodarzy wzięli również kibice Zagłębia Lubin, Arki Gdynia, Górala Żywiec i Odry Opole. Wieczorem odbył się również spory pokaz pirotechniczny.

 

Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom:
TURNIEJ PIŁKARSKI Z OKAZJI STULECIA ISTNIENIA KLUBU SPORTOWEGO POLONIA BYTOM przechodzi do historii, teraz czas na podsumowanie imprezy. Na wstępie największe podziękowania do wszystkich kibiców Królowej Śląska i nie tylko, którzy przez cały poprzedni rok wspierali Zbiórka Stulecia, to właśnie dzięki funduszom z tego przedsięwzięcia mogła się odbyć ta impreza! Kolejne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w organizacji tego turnieju, nie będziemy tu wymieniać każdego z osobna, ale wszyscy zasługujecie na wielkie brawa. Dziękujemy naszym zgodom i układowiczom Arka Gdynia SSA, Odra Opole, Zagłębie Lubin, Góral Żywiec oraz ich piłkarzom za tak liczne przybycie, nie zapominamy także o zespole gwiazd Polonia Bytom, którzy dzięki naszej inicjatywie po raz pierwszy od tylu lat spotkali się w takim składzie. Podziękowania dla firmy Catering Arts (.PL) za smaczne posiłki, dla Magiczna Kraina, dla dzieci za animacje i zabawy dla najmłodszych oraz dla chłopaków, którzy imprezę zakończyli na OLIMPIE w iście wystrzałowy sposób.

O aspektach sportowych pisać nie będziemy zostawimy fachowcom, natomiast najważniejsze dla nas jest to, że Polonia Bytom na stulecie istnienia sięgnęła po złoto w turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom. Już niebawem ostatnie licytacje na rzecz Zbiórka Stulecia, obserwujcie profil i wspierajcie.

 

Orange City Boys ’03:

Wczoraj byliśmy obecni na obchodach 100 – lecia Polonii Bytom w 110 osób z dwiema flagami (wyjazdówki OCB i HZL). Podczas całego turnieju panowała bardzo dobra atmosfera, nie zabrakło oczywiście głośnego dopingu dla drużyny Zagłębia. Kibicom królowej Śląska dziękujemy za zaproszenie, konkretną gościnę i życzymy kolejnych stu lat!

 

Miedziowa Emigracja Zagłębie Lubin:
W miniony weekend świętujemy w Bytomiu 100-lecie Królowej Śląska, Polonii Bytom. W ilości 11 osób zlatujemy się z Anglii, Irlandii, Szkocji, Holandii i Niemiec. Kilku z nas melduje się na miejscu już w piątek, reszta dojeżdża w sobotę prosto na turniej halowy w którym udział wzięły ekipy Polonii Bytom, Arki Gdynia, Odry Opole, Zagłębia Lubin oraz Górala Żywiec. Drużynę miedziowych oldbojów tego dnia wspiera dopingiem 110 fanatyków. Po sportowych emocjach jedziemy na stadion przy Olimpijskiej, gdzie odbył się konkretny pokaz pirotechniczny i oprawa. Ostatni punkt programu czyli mocne umacnianie zgody „na kopalni” w Miechowicach trwało do późnych godzin nocnych, a dla niektórych do białego rana. Ostatnie osoby z Emigracji wracają do domów w poniedziałek. Polonii Bytom Miechowice Kopalnia bardzo dziękujemy za mega gościnę i do zobaczenia u nas. MEZL&PBK 

 

Góral Żywiec:
W sobotę 4 stycznia byliśmy obecni na turnieju piłkarskim, zorganizowanym z okazji stulecia Polonii Bytom. Zmagania piłkarskie wygrała drużyna Polonii Bytom, natomiast piłkarze Górala Żywiec zajęli wysokie, trzecie miejsce – GRATULUJEMY! Serdecznie podziękowania dla naszych przyjaciół z Bytomia za zaproszenie oraz gościnę w tym dniu. 

 

ARKA Śródmieście:
4 stycznia bierzemy udział w obchodach 100-leciu BYTOMSKIEJ POLONII! Łącznie na turnieju kibiców Arki ponad setka, piłkarze w finale przegrywają z gospodarzami turnieju i zajmujemy 2 miejsce. Po zawodach przenosimy się na stadion przy ulicy Olimpijskiej, gdzie zostaje zaprezentowana folia oraz efektowny pokaz pirotechniczny. Dzień kończymy na umacnianiu zgody z naszymi braćmi z Vitoru oraz Starej Gwardii! Dziękujemy za wszystko – takich Braci się nie traci! Do następnego! AG&PB ! 

 

Po turnieju odbył się również pokaz pirotechniczny, została zaprezentowana sporych rozmiarów folia z hasłem „NA WIEKI BĘDZIE PRZEZ NAS WIELBIONA” z herbem w centralnym punkcie, która została rozświetlona stroboskopami, całości asystował również pokaz fajerwerków. Następnie na całym stadionie rozbłysk blask odpalonych rac.

źródło: Polonia Bytom